تاریخ انتشاريکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
کد مطلب : ۴۵۳۴۷۶
رئیس‌جمهور با بیان اینکه در طول 8 سال فعالیت دولت تدبیر و امید کارهای بسیار مهمی‌در استان خوزستان انجام شده است، گفت: اعتراض حق روشن مردم خوزستان است و اگر تعداد اندک چند ده نفره را کنار بگذاریم، بقیه مردم اعتراض به حقی داشته‌اند و خواستار حل و فصل مشکلات‌شان بودند.
۰
plusresetminus
روحانی: کارنامه دولت یازدهم و دوازدهم نسبت به خوزستان قابل قبول است!

به گزارش بلاغ؛ حجت‌الاسلام روحانی دیروز شنبه در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در سراسر کشور در هشتادوچهارمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، با‌ اشاره به گزارش وزیر نیرو که به همراه معاون اول رئیس‌جمهور به استان خوزستان سفر کرده است از تصمیمات و اقدام برای حل مشکلات این استان، اظهار داشت: اقدامات خوبی در این ایام برای رفع مشکلات اخیر استان انجام شده و معاون اول رئیس‌جمهور و تعدادی از وزیران دولت برای بررسی و حل مشکلات مردم در استان حضور دارند.

روحانی با بیان اینکه مشکل کم آبی امروز استان به‌خاطر کاهش 52 درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته و خشکسالی بی‌سابقه ناشی از آن به همراه افزایش دمای هوا در این منطقه است، گفت: به‌خاطر کمبود آب پشت سدها که 50 درصد کاهش داشته است، نمی‌توانیم آب پشت سدها را رهاسازی کنیم چون در شهریور و مهر مردم دچار مشکل بیشتری خواهند شد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در سال گذشته بخش زیادی از طرح‌های آبرسانی در شهرهای مختلف استان خوزستان انجام شده است و در بخش کشاورزی خوزستان نیز اقدامات عظیمی ‌در توسعه کانال‌کشی و زهکشی زمین‌های زراعی استان به اجرا درآمد، به‌گونه‌ای که در طول 8 سال 295 هزار هکتار زمین در سطح استان خوزستان و بخش کمی ‌از استان ایلام برای کانال‌کشی و زهکشی به انجام رسید.
روحانی با بیان اینکه در حوزه آب و فاضلاب استان خوزستان اقدامات بسیار بزرگی در 8 سال گذشته انجام شده است، اظهار داشت: در طرح غدیر آب آشامیدنی را از سد دز به بخش بزرگی از خوزستان و اهواز انتقال دادیم، اما در عین حال و به‌رغم همه تلاش‌هایی که شده هنوز مشکلات استان به‌طور کامل پایان نیافته است.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به اینکه در سال‌های گذشته استان خوزستان با مشکل گرد و غبار دچار گرفتاری شده بود، گفت: دولت در این زمینه بخش زیادی از خطوط انتقال برق را تعویض کرد و 46 هزار هکتار از زمین‌هایی که گرد و غبار خیز بود را نهال‌کاری کرد.
روحانی با تأکید بر اینکه باید مشکل خوزستان کامل حل شود، گفت: اعتراض حق روشن مردم خوزستان است و اگر تعداد اندک چند ده نفره را کنار بگذاریم، بقیه مردم اعتراض بحقی داشته‌اند و خواستار حل و فصل مشکلاتشان بودند و در این راستا مسئولین هم تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند تا مشکلات مردم بزرگوار استان برطرف شود.
رئیس‌جمهور با قدردانی از اقدامات وزارت نیرو در طول دولت یازدهم و دوازدهم، اظهار داشت: اقدامات لازم برای تولید بیش از 17 هزار مگاوات برق در سال 96 انجام شده بود و می‌بایست در سال 97 سرمایه‌گذاری‌ آن انجام شود که با تحریم دچار مشکل شد. چرا که بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری‌های کشور اضافه شد و برق آن وارد مدار شده است.
روحانی گفت: در سال‌های 97 الی 99 بخش صنعت به‌رغم جنگ اقتصادی توسعه بسیار زیادی داشت و در 3 ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته شاهد توسعه صنعتی بسیار بالایی هستیم. به‌طور طبیعی توسعه بخش صنعت موجب افزایش مصرف برق می‌شود و امسال در کنار این موضوع به‌خاطر گرمای شدید هوا و خشکسالی، در بخش برق دچار مشکل شدیم.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: مردم بدانند که وزارت نیرو در 2 سال اخیر برای آب و برق 132 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است و همه این سرمایه‌گذاری‌ها در 2 سال گذشته به افتتاح رسیده است. روحانی با قدردانی از همه مهندسین، کارگران و دست‌اندرکاران بخش صنعت آب و برق، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم تلاش زیادی در حوزه انتقال آب، برق‌رسانی روستایی و ساخت تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و احداث سد بخصوص در نقاط مرزی و همچنین شیرین‌سازی آب خلیج ‌فارس و انتقال آن به شرق کشور، انجام شده است و باید این‌گونه اقدامات همچنان ادامه یابد تا مردم مشکلی در این بخش‌ها نداشته باشند. همچنان که سدها و نیروگاه‌های بسیار عظیمی ‌در حال احداث است که طی سال جاری و سال آینده به افتتاح خواهد رسید.

افتتاح ۹ طرح صنعت آب و برق با اعتبار ۲۳۸۲ میلیارد تومان در ۱۳ استان
رئیس‌جمهور روز گذشته ۹ پروژه صنعت آب و برق در ۱۳ استان کشور با اعتبار ۲۳۸۲ میلیارد تومان را از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.
بهره‌برداری و افتتاح تصفیه‌خانه آب و خط آبرسانی به بابل و بابلسر و 4 شهر و 57 روستا با جمعیت تقریبی 600 هزار نفر، تصفیه‌خانه آب و آبرسانی به خلخال در استان اردبیل، تصفیه‌خانه آب فاضلاب کنارک در سیستان و بلوچستان، تصفیه‌خانه آب هوره در چهارمحال و بختیاری، آبرسانی به حاجی‌آباد (زرین دشت) استان فارس، اتمام عملیات اجرایی سد مخزنی ‌هایتر استان فارس، 3 واحد نیروگاه مقیاس کوچک در استان فارس، آبگیری سد خائیز و سد ارغون در استان بوشهر و 13 نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت 30 مگاوات در 9 استان از جمله طرح‌هایی بود که روز گذشته به دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
امید جهانی به منتظرترین منتظران
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
امام حسن عسکری(ع)، الگویی کارآمد و کامل
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
یکی بر سر شاخ بن می‌برید
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰