تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
کد مطلب : ۴۵۳۴۲۹
مادر شهید والامقام محمدرضا قریشی پس از عمری فراق، آسمانی شد و به فرزند شهیدش پیوست.
۰
plusresetminus
مادر شهید «محمد رضا قریشی» آسمانی شد/وصال پس از 34 سال انتظار!
به گزارش بلاغ، مادر شهید والامقام محمدرضا قریشی از استان مازندران شهرستان ساری،  آسمانی شد.

 مرحومه خانم «فخرالسادات عمادی»، مادر شهید معزز «محمدرضا قریشی»، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

حالا این مادر مومنه پس از 34 سال تحمل فراق فرزند شهیدش، در بزم عاشقانه مادر و فرزندی به دیدار «رضایش» رفته است.

این مادر شهید پس از چند روز بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، داری فانی را وداع گفت.

بنا بر شنیده‌ها تلاش دو روزه خانواده برای تهیه تخت در بخش آی سی یو (ICU) برای این مادر شهید به نتیجه نرسید!

انگار همین دیروز بود، 31 شهریور سال 97 به اتفاق چند تن از همکاران رسانه‌ای در روز عید غدیر به خانه خانم فخرالسادات عمادی مادر شهید محمد رضا قریشی برای تهیه گزارش رفته بودیم.

یادم هست چه صمیمانه و گرم پذیرای‌مان شد و وقتی که در مورد فرزند شهیدش با ما حرف می‌زد قاب عکس «رضا» در آغوشش بود.

                             

آن سال هنگام خداحافظی، سکه‌های تبرک غدیر را هدیه کردند و بر دیده نهادیم؛ اما حالا در فاصله چند روز به عید غدیر امسال، این مادر فداکار را دیگر در کنارمان نداریم.

حالا شنیدن خبر وفات این مادر شهید، بدجوری متأثرمان کرده است؛ یکی یکی مادران و پدران شهدا رخت از این دنیا بر می‌بندند و ما چه بدهکاری‌ها که به آن‌ها نداریم.

ما مادران شهدای فراوانی را در دور و برمان دیده‌ایم که به جد و با صدق واقعی می‌گفتند اگر ما ده تا فرزند هم داشتیم، حاضر بودیم در راه خدا بدهیم؛ دروغ نمی‌گفتند. الگوی این مادران، حضرت زینب (س) بوده است و ما خانواده‌های بسیاری را دیده‌ایم که همین احساس زینب کبری در آن‌ها هم تجلی داشت و اینگونه است که انقلاب ما «انقلاب زینبی» است.

آری؛ شهادت هنر مردان خداست و افتخاری بزرگ، اما والاتر از آن هنر مادران بزرگوار و عزیزی است که با تقدیم فرزندان برومند و رشید و مومن خویش، برای اسلام و ایران، افتخاری ماندگار آفریدند.

یادم می‌آید میان آن همه حرف ناگفته از شهیدش روی صحبتش را به سمت مسئولان چرخانده بود و توصیه کرده بود: « مسئولان کشور باید به حق رفتار کنند تا مردم برقرار باشند. به جوانان توجه کنند، به مشکلاتشان توجه کنند، جامعه متاسفانه پر از فساد شده است، گرانی داد مردم را در آورده است، به اقتصاد مردم توجه کنند؛ مردم ما انتظار زیادی از آن‌ها ندارند.» حالا که دقت می‌کنم می‌بینم که اگر مسئولان ما به حرف تنها یکی از مادران شهدا گوش کرده بودند، خیلی اوضاع ما بهتر بود و در خیلی از مباحث فرهنگی و اقتصادی لا اقل، وضع ما این نبود.

                                        

گفتنی است شهید محمدرضا قریشی در اردیبهشت ماه سال 1366 و در آستانه 19 سالگی به مقام شهادت نائل آمد.

در پایان دلگویه‌های این مادر شهید را می‌توانید در گفت‌وگوی این رسانه با عنوان سیدرضا کشتی‌گیری که از خاک به افلاک رسید/ توصیه‌های مادر شهید قریشی به مسئولان مرور کنید.

روحش شاد و یادش گرامی

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين