تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۴۵۳۴۱۸
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری گفت: با توجه به مستعد بودن جنگل‌ها، مسافران از روشن کردن آتش پرهیز کرده و از رها کردن ته سیگار در طبیعت خودداری کنند.
۰
plusresetminus
مسافران از روشن کردن آتش در حاشیه جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند
به گزارش بلاغ، مجید ذکریایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: با توجه به گرمای هوا و همچنین کاهش رطوبت در سطح جنگل‌ها ۶۰ درصد نیروها در عرصه‌های منابع طبیعی مازندران حضور دارند و در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

وی با اشاره به وقوع حریق در جنگل‌های بهشهر گفت: با توجه به حضور به‌موقع آتش‌سوزی سطحی بوده که خیلی زود مهار شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران ـ منطقه ساری با اعلام اینکه بودجه‌ای در زمینه سرانه اطفای حریق در مازندران اختصاص نیافت، بیان کرد: قول مساعد در ارتباط با اختصاص سرانه بودجه برای جنگل‌های هیرکانی شمال کشور  داده شده که امیدواریم بتوانیم در این راستا گام‌های مثبتی برداریم.

این مسؤول تصریح کرد: این روزها باتوجه به نبود رطوبت کافی در سطح جنگل‌ها، تقاضای ما از مردمی که قصد گردش و تفرج  در مسیرهای جنگلی را دارند این است با توجه به مستعد بودن جنگل‌ها، از روشن کردن آتش پرهیز کرده و  از رها کردن ته سیگار در طبیعت خودداری کنند.

ذکریایی در پایان گفت: همچنین کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع پرهیز کنند؛ چرا که این کا احتمال سرایت آتش به عرصه‌های جنگلی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين