تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
کد مطلب : ۴۵۳۳۸۰
افزایش ناگهانی حجم تردد در مسیرهای منتهی به مازندران و سرازیر شدن موج سفرها به استان در شرایط حاد کرونایی شرایط را بسیار سخت کرده است.
۰
plusresetminus
تعطیلی ۶ روزه و خیز پایتخت‌نشینان برای سفر به مازندران بحرانی
به گزارش بلاغ، اعلام تعطیلی ۶ روزه استان‌های تهران و البرز در کمتر از سه ساعت سبب افزایش ناگهانی حجم تردد در مسیرهای منتهی به مازندران و سرازیر شدن موج سفرها به این استان در شرایط حاد کرونایی شده است.

درحالی که متولیان ملی در رسانه ها از جریمه و جلوگیری از ورود مسافران به مازندران خبر می دهند اما آنچه قابل مشاهده هست ورود خیل عظیم مسافران به مازندران بخصوص به شهرستان های غربی این استان است که باعث نگرانی مردم و مسئولان شهرستانی شده است.مسافرانی که بجای هزینه های میلیونی سفرهای خارجی، با پرداخت ۵۰۰ هزار تومان خود را به زیباترین نقطه ایران می رسانند و در شرایط بحرانی کرونا عاملی برای انتقال جدیدترین جهش ویروس می شوند.مسافرانی که نه تنها از مواهب طبیعی و جاذبه های غرب مازندران بهره میبرند بلکه با ادعاهای فراوان در بسیاری از موضوعات مدعی نیز میشوند که بیان آن در این نوشته نمیگنجد.اگرچه با توجه به شرایط اقتصادی ورود مسافر باعث گردش مالی می‌شود اما یکی از جدی ترین تهدیدها برای سلامت مردم خواهد بود.

بالا بودن آمار بیماران کرونایی و آلودگی به این ویروس در تمام شهرستان های استان مازندران ، خستگی مفرط کادر درمان و درمانگران استان که حدود 17 ماه همچنان درگیر این ویروس ناشناخته هستند، به همراه اورده است.

هر گونه رفتارهای عادی پنداری تا از بین رفتن بیماری کرونا می تواند خطر ساز باشد و باید از هر رفتار خارج از فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از سوی بومیان و مسافران پرهیز شود.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
راه، سنگلاخی و پرخطر اما طی‌شدنی است
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حقیقتی جاودانه بر دار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
تمام عشق یعنی علی؛ غدیر یعنی نبی و علی
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴