دبیر هیات نظارت انتخابات شورای شهر و روستا مازندران خبر داد

خرید و فروش آرا؛ بیشترین شکایات و تخلف در انتخابات شوراها

تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
کد مطلب : ۴۵۲۷۴۸
دبیر هیات نظارت انتخابات شورای شهر و روستا مازندران گفت: شکایات زیادی پس از اعلام نتایج آرا به دست هیات نظارت رسیده است که برخی از این شکایات با مستنداتی هم همراه است که بیشترین شکایات و تخلف در بحث خرید و فروش آرا است.
۰
plusresetminus
خرید و فروش آرا؛ بیشترین شکایات و تخلف در انتخابات شوراها
 به گزارش بلاغ، سیدعلی سلیلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم مازندران در انتخابات ۱۴۰۰ تداعی کننده اقتدار و خلق حماسه‌ای دیگر برای مردم دیار علویان بود.

وی افزود: رای حق الناس است و تداخل در آرامش و فرایند این انتخابات و تخلف در آن قطعا با مقررات اعمال قانون خواهد شد.

دبیر هیات نظارت انتخابات شورای شهر و روستا مازندران گفت: شکایات زیادی پس از اعلام نتایج آرا به دست هیات نظارت رسیده است که برخی از این شکایات با مستنداتی هم همراه است که بیشترین شکایات و تخلف در بحث خرید و فروش آرا می‌باشد.

این مسئول گفت: طبق قانون تشکیلات شورا‌ها ماده ۵۸ و ۵۹ و متعاقب آن ۶۰ و ۶۱ فرصت اعتراض هم به نامزد‌ها و شهروندان به مدت دو روز پس از اعلام آرا داده شده است و در دو هفته آینده به تجمیع رسیده و پس از بررسی در هیات عالی به شکایت‌ها پاسخ داده خواهد شد.

سلیلی در پایان گفت: رسیدگی به شکایات مربوط به روستا‌ها در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و تخلفات و شکایات مربوط به شورا‌های شهر در هیات عالی استان بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين