معاون رئیس جمهور خبر داد

فعالیت بیش از صد مرکز رشد در کشور

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
کد مطلب : ۴۵۲۵۱۲
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فعالیت بیش از ۱۰۰ مرکز نوآوری و رشد در کشور خبر داد و گفت: هر روز شاهد پیشرفت این مراکز در راه توسعه کشور هستیم.
۰
plusresetminus
فعالیت بیش از صد مرکز رشد در کشور
به گزارش بلاغ، سورنا ستاری در آیین افتتاح مرکز نوآوری آمل با اشاره به اینکه پهنه‌های نوآوری حمایت‌ از کارآفرینان و فناوران را گسترش دادند اظهار کرد: بخش خصوصی نیز قدم در این راه گذاشته و تعداد مراکز نواوری بخش خصوصی رو به افزایش است.
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: در استانی به وسعت مازندران یک پارک علم و فناوری متمرکز باشد ممکن است دسترسی‌ها را محدود کند اما گسترش پهنه‌های نوآورانه در این استان می‌تواند به رونق یک‌دست و هماهنگ خدمات برای توسعه کسب و کارها کمک کند.
 
وی با اعلام اینکه مجلس شورای اسلامی نیز حمایت خوبی از زیست‌بوم نوآوری انجام داده است، بیان کرد: مهم این است که زیست‌بوم نوآوری در کشور شکل بگیرد.
 
این مسئول با بیان اینکه آمل ظرفیت بالایی در توسعه فناوری دارند اظهار کرد: افتتاح این مرکز شروعی برای قدمهای بیشتر در راه  شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری است؛ بازدید های متعددی که در این شهرستان داشتیم نشان از پتانسیل بالای آمل است.
 
ستاری مراکز نواوری را در ارتقای شهرستان موثر خواند و  خاطرنشان کرد: مازندران استانی وسیع است با ۴۵۰ کیلومتر اگر یک پارک علمی فناوری داشته باشد، دسترسی را برای شرکت ها محدود می‌کند.
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اعلام اینکه در تعداد مقالات رتبه 16 دنیا هستیم،‌ ادامه داد: بیش تر از هفت درصد رشد و کیفیت نیز بالاست.
 
علیرضا شریعت فرماندار آمل نیز  گفت: جوانان حامل ظرفیت بالای علمی هستند که می توانند برای اینده کشور راه گشا باشند و نوآوری کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
راه، سنگلاخی و پرخطر اما طی‌شدنی است
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حقیقتی جاودانه بر دار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
تمام عشق یعنی علی؛ غدیر یعنی نبی و علی
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴