تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۴۵۲۴۹۸
فرمانده انتظامی مازندران از آمادگی کامل نیروی انتظامی برای حفظ امنیت در صندوق‌های رأی خبر داد و گفت: تاکنون هیچگونه مشکل امنیتی در استان از ابتدا تاکنون نداشتیم.
۰
plusresetminus
مشکل امنیتی سازمان‌یافته تاکنون در انتخابات نداشتیم/جزئیات تازه از برخورد پلیس با ستادهای انتخاباتی متخلف
به گزارش بلاغ، سردار مرتضی میرزایی در نشست خبری با موضوع انتخابات پیش رو و تمهیدات نیروی انتظامی برای حفظ امنیت و آرامش در حوزه‌های انتخاباتی اظهار کرد: به لطف تعامل و همکاری خوب مجموعه ستادهای برگزاری انتخابات مازندران با نیروی انتظامی به وجود آمده است و با هماهنگی و همکاری و همیاری بسیار خوب فی مابین، با آمادگی کامل به استقبال برگزاری انتخابات در استان مازندران می‌رویم.

وی افزود: همه برنامه‌ریزی‌ها برای حفظ امنیت در پای صندوق‌ها و حوزه‌های انتخاباتی انجام شده است، آمادگی کامل کسب شده است و با ایجاد هماهنگی‌های لازم در صدد هستیم تا در استان شاهد برگزاری باشکوه انتخابات در امنیت و سلامت کامل باشیم.

فرمانده انتظامی مازندران، با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در سه مقطع قبل، حین و بعد انتخابات، خاطرنشان کرد: از بهمن‌ماه سال گذشته اقدامات قبل از انتخابات نیروی انتظامی آغاز شده است و بر این اساس پیش بینی‌ها و برآوردها انجام گرفته است و اقدامات طبق روال برنامه‌ریزی پیش رفته است.

مقام ارشد انتظامی مازندران، ادامه داد: نیروی انتظامی ضمن حضور پر رنگ و پر شور در انتخابات پیش رو، در خدمت تمام مردم استان برای حفظ امنیت و آرامش می‌باشد تا شاهد حضور پر رنگ مردم در پای صندوق‌ها باشیم.

میرزایی با اشاره به آمادگی صد در صد نیروی انتظامی مازندران، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگار در خصوص اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی برای ممانعت از خرید و فروش رأی در بیرون از حوزه‌های انتخاباتی بیان کرد: نزدیک به 500 صندوق که بعضا در گذشته در خصوص این صندوق‌ها شایعاتی وجود داشته است، شناسایی شده‌اند و برای تک تک این صندوق‌ها در سطح استان، برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: ما برای هر صندوق حداقل 3 نفر را در نظر گرفته‌ایم تا از صندوق‌ها محافظت کنند، اما در بعضی از صندوق‌ها هم تا 6 نفر را هم پیش بینی کردیم.

فرمانده انتظامی مازندران، اضافه کرد: در کنار این اقدامات، ما از عناصر پنهان و گشت‌های فعال ما نیز در این مکان‌ها حضور دارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف انتخاباتی، برابر ضوابط و مقررات قطعا برخورد خواهند کرد.

مقام ارشد انتظامی مازندران، مطرح کرد: همه تلاش ما بر این اساس خواهد بود که تخلفی صورت نگیرد و انتخابات در امنیت کامل برگزار شود و لذا برای این موضوعات نیز نیروی انتظامی برنامه ریزی کرده است و مکاتبات با دستگاه‌های متولی انجام شده است.

میرزایی در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ در خصوص میزان و نحوه برخوردهای نیروی انتظامی با تخلفات انتخاباتی از سوی نامزدها و ستادهای انتخاباتی،  اعلام کرد: ما در خصوص برخی از افرادی که ستاد راه اندازی کرده بودند، تخلفاتی انجام گرفت؛ این تخلفات در حدی نبود که موجب بروز مشکلات آن چنانی شود و بیشتر جنبه مزاحمت داشت.

وی افزود: ما تقریبا از ابتدای آغاز تبلیغات تاکنون، 60 مورد عقد تعهد از ستادهای انتخاباتی داشتیم که در این ارتباط نیز حتی 3 واحد ستاد انتخاباتی را پلمب کردیم و در یک مورد هم 3 نفر را به محاکم قضایی معرفی کردیم.

فرمانده انتظامی مازندران، با بیان اینکه مورد دستگیری تاکنون نداشتیم؛ گفت: ما سعی کردیم در برخوردها، جنبه ارشادی و راهنمایی و تذکر به مقید بودن به قانون را در پیش گرفتیم و تلاش کردیم تا تخلفات منجر به دستگیری نشود.

مقام ارشد انتظامی مازندران، با بیان اینکه بیشترین بی نظمی‌ها به ستادهای انتخاباتی شوراهای شهر و روستا باز می‌گردد؛ اذعان کرد: یکی از چیزهایی که نشان می‌دهد نامزدهای انتخاباتی شهر و روستا به قانون مقید هستند، همین نظم در ستادهای انتخاباتی و نحوه تبلیغات نامزدها است.

میرزایی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگار در خصوص اینکه آیا در سطح استان اقدامات سازمان یافته‌ای برای اختلال در انتخابات شکل گرفته است یا خیر؛ گفت: تاکنون هیچگونه مشکل امنیتی در استان از ابتدا تاکنون نداشتیم، البته در فضای مجازی دشمنان انقلاب تحرکاتی دارند تا مشارکت مردم را پایین بیاورند و به لطف خدا همواره تیر دشمنان انقلاب به سنگ خورده است.

وی تصریح کرد: ما در سطح استان مازندران 4 هزار و 52 صندوق اخذ رأی داریم که برای تمام این صندوق‌ها، نفرات به نام مشخص شده است و حکم ماموریت برای هر یک از نفرات صادر شده است.

فرمانده انتظامی مازندران، تاکید کرد: برای دورترین نقطه استان نیز قطعا برنامه ریزی شده است و هر جایی که نفر برای اخذ آراء وجود داشته باشد، قطعا صندوق خواهد رفت و در کنار هر صندوق حداقل یک مامور حفاظتی وجود خواهد داشت.

مقام ارشد انتظامی مازندران، افزود: در استان مازندران، یک هزار و 532 صندوق شهری و دو هزار و 520 صندوق روستایی داریم که دقیقا ما 483 صندوق داریم که برای ما از حساسیت ویژه‌ای دارند که در ادوار گذشته موجب بروز شایعاتی شده بود.

میرزایی متذکر شد: در مجموع ما فقط برای صندوق‌های انتخاباتی استان حدود 12 هزار و 700 نفر جهت حفظ امنیت صندوق‌ها پیش بینی و تعیین کردیم که با کمک سپاه و بسیج برای همه این افراد، حکم ماموریت صادر شده است.

وی یادآور شد: در کنار این نفرات نیز تمامی پلیس‌های تخصصی، کلانتری‌ها و پاسگاه‌ای سطح استان نیز در امر حفظ امنیت در شعب اخذ رأی مشارکت فعال خواهند داشت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
راه، سنگلاخی و پرخطر اما طی‌شدنی است
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حقیقتی جاودانه بر دار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
تمام عشق یعنی علی؛ غدیر یعنی نبی و علی
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴