تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۴۵۲۴۳۵
مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به استفتایی درباره انتخابات، گفت: رأی دادن به‌عنوان مقدمه حفظ جان، مال، ناموس، دین و کشور واجب است.
۰
plusresetminus
آیت‌الله‌ مکارم شیرازی : رأی دادن برای حفظ «جان، مال، ناموس، دین و کشور» واجب است‌
به گزارش بلاغ؛ آیت‌الله‌ مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان به استفتایی درخصوص انتخابات پاسخ داد.
در متن استفتا از مرجع تقلید شیعیان آمده است: «با توجه به نزدیکی برگزاری انتخابات 1400، مشتاق دریافت پاسخ پرسش‌های ذیل می‌باشیم:... 1. از نظر شما حکم شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری چیست و شرکت در انتخابات تا چه اندازه می‌تواند در آینده کشور و جمهوری اسلامی نقش ایفا کند؟ مردم چه وظیفه‌ای دارند؟ 2. با توجه به اینکه مقلدانی از نقاط مختلف جهان دارید و نیز ‌اشراف شما به مسائل جهانی، به نظر شما مشارکت مردم در انتخابات از حیث منطقه‌ای و بین‌المللی چه تأثیراتی خواهد داشت؟ و 3. از نظر حضرتعالی فرد اصلح دارای چه ویژگی‌هایی است؟»

در پاسخ آیت‌الله‌ مکارم شیرازی به این استفتا آمده است: «‌1. همانطور که حفظ جان، مال، ناموس، دین و کشور واجب است و باید اینها را حفظ کنیم، رأی دادن نیز که مقدمه حفظ این موارد است، واجب است. به عبارت دیگر مقدمه واجب نیز واجب است. 2. تقویت نظام، بی‌شک تأثیر بسیار زیادی بر تقویت روحیه مسلمانان و مظلومان سراسر عالم خواهد داشت و هرگونه حرکت و کاری که موجب تضعیف این نظام شود زمینه ناراحتی و نگرانی آنها را فراهم می‌کند. 3. جهت شناخت اصلح می‌توانید از ‌اشخاص آگاه و متدین و دلسوز کمک بگیرید و همچنین مطالعه سوابق ایشان می‌تواند به شما کمک کند.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
راه، سنگلاخی و پرخطر اما طی‌شدنی است
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حقیقتی جاودانه بر دار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
تمام عشق یعنی علی؛ غدیر یعنی نبی و علی
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴