بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از میزان،‌ ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه رزم دریایی در بخش‌هایی با تکیه بر ظرفیت متخصصان جوان سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی و زیر چتر حمایت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ساخت و تأمین محصولات دفاعی مورد نیاز ارتش و سپاه، محصولات دفاعی مدرن و متناسب با فناوری روز دنیا را ساخته است و در رزمایش‌های مختلف این دستاوردها را مقابل دیدگان دوست و دشمن در صحنه بی‌کرانه خلیج همیشه فارس به نمایش گذاشته است. 
نیروی دریایی ارتش در کنار نیروی زمینی و هوایی، سرعت بالایی در ساخت محصولات دفاعی بومی مورد نیاز در رزم دریایی دارد، انواع موشک‌ها، زیردریایی، ناو موشک‌انداز و بزرگ‌ترین ناو بندر را با نام مُکران، در راستای تحکیم ساختار امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران، روانه آب‌های بین‌المللی کرده است. 
تصاویر | این موشک ایرانی، شبح دشمنان در خلیج فارس شده است | کروز ایرانی از عمق دریا به سمت هدف
 
پروژه «جاسک»، از پروژه‌های نوین در صنعت ساخت محصولات بومی در نیروی دریایی ارتش است، جاسک ۲، یکی از موشک‌های کاملاً ایرانی، دوربُردتر نسبت به نمونه اولیه خود است، این موشک بومی، شبحی دریایی برای دشمن است که در اوج غافل‌گیری تجهیزات نظامی متجاوزان را منهدم می‌کند. 
 
این موشک ایرانی در جریان مرحله پایانی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۷ علیه اهداف سطحی شلیک شد، نیروی دریایی ارتش با ساخت محصولات دفاعی مدرن به ویژه انواع موشک، دامنه امنیت مرزهای دریایی کشور را در کنار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزایش داده است. 
تصاویر | این موشک ایرانی، شبح دشمنان در خلیج فارس شده است | کروز ایرانی از عمق دریا به سمت هدف
امیر دریادار حمزه علی کاویانی سخنگوی سخنگوی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۷ نیروی دریایی ارتش نیز در جریان این رزمایش، گفت: به علت محدودیت شعاع عملیاتی اژدرها و احتمال کشف مکان زیردریایی در هنگام پرتاب موشک، با ابتکار و تلاش جهادی متخصصان جوان نیروی دریایی ارتش و صنایع وزارت دفاع کشور برای نخستین بار موشک کروز از عمق دریا به سمت هدف پرتاب شد.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين