تاریخ انتشارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
کد مطلب : ۴۵۱۴۹۲
نایب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای فراکسیون گردشگرى در اولین فرصت از سازمان‌های بیمه گر علی الخصوص سازمان تامین اجتماعی در مورد تاخیر در پرداخت حق بیمه مشاغل آسیب دیده از کرونا به ویژه هنرمندان صنایع دستی درخواست خواهند کرد تا با ایجاد فرصت به این عزیزان مشمول پرداخت جریمه نشوند.
۰
plusresetminus
کرونا و وعده‌های عمل نشده گریبان صنعت گردشگری را گرفته است/گردشگری به کما رفت
به گزارش بلاغ، محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگویی در مورد مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت:با شیوع کرونا بسیاری از مشاغل به تعطیلی کشانده شدند. طی چند ماه گذشته حکمرانی کرونا بر جهان منجر به کاهش تولید ناخالص داخلی در جهان شده است تا جایی که سازمان بین المللی کار تخمین زده که کاهش تولید ناخالص داخلی در جهان به قیمت از دست رفتن ۲۵۵ میلیون شغل در سراسر جهان تمام شده است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: مشاغل نو پایی همچون گردشگری که در کشور ما به تازگی جان گرفته بود و باعث رونق بسیاری از مشاغل نظیر صنایع دستی، هتل داری و….. شده بود با شیوع کرونا باز به کما رفت.

وی ادامه داد: سال گذشته برای هنرمندان صنایع دستی سال خوشایندی نبود. تسهیلات حمایتی دولت هم کاری از پیش نبرد. هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری همچنان با مشکلات مالی ناشی از کاهش تولید٬ فروش محصولات و نبود گردشگر دست به گریبان هستند. گرانی مواد اولیه، سود ناچیز، کم بودن دستمزدها، نوسانات اقتصادی، نبود ثبات در بازار و کمبود سرمایه در گردش از جمله مشکلاتی هستند که هنرمندان صنایع دستی با آنها مواجه‌اند.

محسنی بندپی تاکید کرد: بیشتر مشاغل از جمله اصناف تعطیل و از رونق افتاده‌اند. وعده‌های بسیار دولت در راستای حمایت از این مشاغل هنوز به مرحله عملیاتی شدن نرسیده و حتی بسیاری از مشاغل اسیب دیده قادر به تهیه اجاره بهای مکان استیجاری خود و یا وصول چک‌های خود نیستند. در این شرایط تعطیلی‌های بی برنامه و بدون حمایت دولت٬ مزید بر نابسامانی اوضاع بسیاری از کسبه‌ها شده است.

نایب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط صاحبان مشاغل آسیب دیده از صنایع دستی گرفته تا اصناف و بازاریان خواستار زمان بر بودن چک‌های خود شده‌اند و حتی تعدادی از آنها درخواست مدت زمان بیشتر برای پرداخت حق بیمه به سازمان‌های بیمه گری نظیر سازمان تامین اجتماعی هستند.

محسنی بندپی در پایان خاطر نشان کرد: فراکسیون گردشگری مجلس در خصوص گردشگری و مشاغل آسیب دیده از کرونا پذیرای هرگونه پیشنهاد در راستای خارج شدن از این بحران خواهد بود. اعضای فراکسیون در اولین فرصت از سازمان‌های بیمه گر علی الخصوص سازمان تامین اجتماعی در مورد تاخیر در پرداخت حق بیمه مشاغل آسیب دیده از کرونا به ویژه هنرمندان صنایع دستی درخواست خواهند کرد تا با ایجاد فرصت به این عزیزان مشمول پرداخت جریمه نشوند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين