فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه:

مسئولان زمینه خلق متعهدانه آثار هنری را فراهم کنند

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۴۵۱۲۸۳
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه گفت: توقع ما از مسئولان و دست‌اندرکاران این است که بستر و زمینه مناسبی برای بروز استعدادها و ارائه آثار متعهدانه هنری را فراهم کنند و روز به روز شاهد رشد، شکوفایی و ارتقاء جایگاه هنر باشیم.
۰
plusresetminus
مسئولان زمینه خلق متعهدانه آثار هنری را فراهم کنند
به گزارش بلاغ، سیدموسی حسین‌نژاد در جمع هنرمندان شهرستان سوادکوه،  هنرمندان را پیامبران زمان خود معرفی و اظهار کرد:هنرمندان راستین و واقعی این سرزمین با وجود همه نارسای‎ها، دغدغه انجام رسالت خویش را بنحو احسن و اثر گذار دارند.
 
وی با اشاره به ترجمه تعهد توسط هنرمندان افزود:هنرمندان واقعی، باغبان اندیشه‌های مردم دیار و جغرافیای خود محسوب می‌شوند، باغبانی که آشنایی به پیشینه اصیل و فرهنگ غنی این مردم دارد، ما نمونه‌هایی از این موارد را در سرودهای شاعران شهرستان سوادکوه شاهد هستیم، آنجایی که یک شاعر از این شهرستان در کنار برشمردن هویت و اصالت مردم این دیار به معرفی بوم و جغرافیای شهرستان و اماکن آن که در واقع شناسنامه شهرستان می‌باشد، می پردازد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه در ادامه به نقش و حوزه‌های اثرگذاری هنرمندان اشاره و خاطرنشان کرد:هنرمندان با استفاده از آثار خود در مقابل آتش تهیه دشمن و خط تخریب بر علیه انقلاب و اسلام، صف آرایی منسجم داشته باشند و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل متاثر از آثار وزین خود از خطر تحریف توسط دشمن جلوگیری کند.
 
این مسئول با اشاره به عملکرد دشمن جهت مخدوش نمودن چهره انقلاب تاکید کرد:امروز دشمن با استفاده از موسیقی، فیلم و سایر هنرها سعی می‌کنند تا چهره ایران اسلامی را نزد جهانیان مخدوش کنند، سئوال اساسی اینجاست چرا اهالی راستین هنرمند ما از این هنر برای شناساندن چهره واقعی ایران اسلامی و انتقال ارزش ها و باورها و ارزشهای دینی استفاده نمی‌کنند یا اگر استفاده می‌شود چرا نامحسوس و‌ کمرنگ احساس می‌شود.
 
حسین‌نژاد در ضمن بیانات خویش به رسالت هنرمندان هم گریزی زد و گفت: هنر باید مفهوم اصلی خود را بازیافت کند و در مسیر متعهدانه قرار گیرد تا تمام‌قد شاهد اعتلا ارزش‌های دینی وانقلابی باشیم، باید در حد توان خود برای انقلاب و شهداء تلاش کنیم تا دین خود را در این مسئولیت ادا کنیم، یقیناً رسالت هنرمندان در این راستا بسیار سنگین و‌ خطیر است.
 
وی افزود: توقع ما از مسئولان و دست‌اندرکاران این است که بستر و زمینه مناسبی برای بروز استعدادها و ارائه آثار متعهدانه فراهم کنند و روز به روز شاهد رشد، شکوفایی و ارتقاء جایگاه هنر در سطح شهرستان سوادکوه باشیم.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه در پایان به شناسایی استعدادهای نهفته در سطح مدارس شهرستان، در اختیار قراردادن سالن‌های ورزشی جهت برگزاری نمایشگاه تجسمی و برپایی گالری و نمایشگاه نقاشی ، جلسات ماهانه با حضور فرماندار و شهرداران جهت مرتفع شدن مشکلات اشاره و اظهار کرد: با بهره‌گیری از توان و بسیج امکانات سعی می‌شود بخشی از مشکلات این قشر ساعی و زحمتکش مرتفع شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از «شور» شريعتي تا «شعور» مطهري
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰