تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۹
کد مطلب : ۴۵۱۲۶۳
تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «اشک سرما» و «سیب سرخ حوا» در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: در این ۸ سال پول‌های بیت‌المال تنها بین خودی‌ها تقسیم شد؛ عروسی و عزا برای خودشان بود.
۰
plusresetminus
یک تهیه‌کننده: دستاورد دولت آقای روحانی در هنر هفتم رونق ابتذال بود
به گزارش بلاغ، امیرحسین شریفی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درخصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس‌جمهور آینده گفت: تنها دستاورد دولت آقای روحانی در هنر هفتم رونق ابتذال بود؛ باندبازی در این ۸ سال بیداد کرد به نحوی که حتی نزدیکان مدیران سینمایی تا خانه سینما هم نفوذ کردند! اهالی سینما در این سال‌ها هیچ عملکرد مثبتی از مدیران سینمایی ندیدند و همه چیز فاجعه‌بار و بدتر از بد بود!

تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «اشک سرما» و «سیب سرخ حوا» در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: در این ۸ سال پول‌های بیت‌المال تنها بین خودی‌ها تقسیم شد؛ عروسی و عزا برای خودشان بود.

وی ادامه داد: دوره ریاست‌جمهوری حسن روحانی اصلاً خوب نبود در این دوره فقط به دوستان‌شان کمک شد اما سینماگرانی که جزو گعده دوستان و نزدیکان مدیران نبودند حتی توان تأمین اجاره‌خانه‌شان را هم نداشتند!
شریفی تأکید کرد: در این ۸ سال تلخ و دردآور فیلم ماندگاری در سینمای کشور تولید نشد، اکران فیلم‌های ارزشی با اما و اگرهای فراوان رو‌به‌رو شدند و دولت کمترین حمایتی برای توسعه و رشد سینمای انقلابی و متعهدانه نداشت. در این ۸ سال همه چیز در اختیار گعده‌ای خاص بود حتی جشنواره‌های سینمایی نیز در این سال‌ها به‌صورت گعده‌ای برگزار شدند و هیچ دستاوردی برای سینمای کشور به همراه نداشتند.

این سینماگر با‌ اشاره به ولنگاری شدید در حوزه سینما و شبکه نمایش خانگی تصریح کرد: در این ۸ سال هیچ نظارت اصولی و درستی روی آثار سینمایی و نمایش خانگی وجود نداشت و همه چیز به حال خود رها شد و آثار تولید شده در این دو حوزه اغلب بی‌بندوباری و تجمل‌گرایی و فحاشی را‌ ترویج دادند؛ بنده صراحتاً عرض می‌کنم در این ۸ سال، دولت آقای روحانی سینما را از نظر ابتذال آباد کرد!

وی در همین راستا یادآور شد: به‌خاطر دارم زمانی که آقای روحانی تازه رئیس‌جمهور شده بودند از هنرمندان دعوت کردند که بنده هم جزو مدعوین بودم در این جلسه ایشان اعلام کردند که ما می‌خواهیم از سینماگران و رشد و توسعه سینمای ملی حمایت کنیم و رونق جدی در هنرهفتم ایجاد کنیم اما امروز بعد از گذشت ۸ سال شاهدیم که صحبت‌های ایشان همه‌اش حرف و شعار بود! ایشان در این ۸ سال فقط حرف زدند و آدم‌هایی که انتخاب کردند همه در وزارت ارشاد برای خودشان تیم درست کردند و کسانی که ریشه فرهنگی نداشتند یا در سینما تخصصی نداشتند اداره امور را در دست گرفتند و متخصصان خانه‌نشین شدند. قول و قراری که برای رشد و توسعه سینمای ملی و ارزشی و دفاع مقدس و فیلم‌های فاخر و ماندگار داده‌اند عملی نشد و بالعکس تولید فیلم‌های ارزشی با مشکلات جدی مواجه شد!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين