جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه‌کربلا اعلام کرد

اجرای طرح توسعه‌ای کشت گندم در 2 هزار هکتار از اراضی بهشهر

تاریخ انتشارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
کد مطلب : ۴۵۱۱۷۴
جانشین قرارگاه عمران و آبادانی سپاه کربلا از اجرای طرح توسعه‌ای کشت گندم در بهشهر به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا خبر داد و گفت: با توجه به شعار سال، اولویت طرح های اشتغال قرارگاه را به تولید محصولات کشاورزی اختصاص دادیم.
۰
plusresetminus
اجرای طرح توسعه‌ای کشت گندم در 2 هزار هکتار از اراضی بهشهر
به گزارش بلاغ، محمد آهنگران در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان‌ اینکه گندم به عنوان یک محصول استراتژیک محسوب می‌شود، تصریح کرد: طی بررسی‌هایی که در منطقه هزارجریب شهرستان بهشهر انجام دادیم؛ متوجه شدیم که ضریب بهره‌برداری گندم در این منطقه بسیار پایین است؛ از طرفی کشاورزان پیشرویی که در منطقه مشغول به تولید بودند میزان بهره‌وری ۳ تا ۴ برابر کشاورزان سنتی منطقه داشتند، این موضوع موجب شد تا بررسی‌های دقیق‌تری انجام و خلا های تولید را شناسایی کنیم.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه‌کربلا با اشاره به اینکه در سال اول؛ فعالیت مطالعاتی را در ۲ هکتار انجام دادیم، گفت: با کمک استادان و کارشناسان زراعت و با حمایت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سعی کردیم تا خلاء‌های تولید، شناسایی و پشتیبانی‌های لازم به عمل آید.

آهنگران افزود: نتیجه کار تحقیقاتی رضایت بخش بود به گونه ای که منجر به کاهش هزینه تولید و  افزایش بهره‌وری سطح شد

وی با بیان اینکه پس از مشاهده رضایت کشاورزان منطقه از اجرای پایلوت کشت گندم در مزرعه دو هکتاری، فعالیتمان را در ۷ روستای این‌منطقه آغاز کردیم، خاطر نشان‌کرد: طرح جدید را در ۷ روستا و با حضور ۳۰ کشاورز در ۵۰ هکتار از اراضی آغاز به کار کردیم که با توصیه کارشناسان و پشتیبانی‌های لازم به طور میانگین ۱۵۰ درصد افزایش محصول در سطح منطقه ثبت شد!

آهنگران افزود: امسال با استقبال کشاورزان، طرح توسعه‌ای کشت گندم، در سطح ۲ هزار هکتار از اراضی آغاز شده است و همزمان مشاوره‌های تغذیه و مبارزه با آفات توسط کارشناسان خبره به کشاورزان به صورت حضوری در مزرعه و برگزاری کلاس‌های آموزشی داده می‌شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت  و آبادانی سپاه کربلا گفت: در این راستا همچنین پشتیبانی‌های لازم در تامین ادوات، ماشین آلات کشاورزی، تهیه بذر اصلاح شده و سمپاشی توسط پهپاد صورت گرفت که امیدواریم در سال آینده با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و پشتیبانی‌های لازم، در سطح بیشتری اجرایی شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين