سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

تزریق واکسن کرونا خارج از دستورالعمل در آمل انجام نشد

تاریخ انتشارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۴۵۰۸۶۴
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تزریق واکسن کرونا خارج از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در آمل انجام نشده است.
۰
plusresetminus
تزریق واکسن کرونا خارج از دستورالعمل در آمل انجام نشد
به گزارش بلاغ، سیمین بابایی در خصوص ادعای تزریق واکسن خارج از نوبت در آمل ، در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: دو فردی که ۲۰ روز قبل واکسن اسپوتینک روسی را در آمل دریافت کرده بودند از کارکنان شبکه بهداشت و درمان آمل بودند و بر اساس مصوبات صفحه ۳۷ و ۳۸ سند ملی ، تخلفی انجام نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه تزریق واکسن به این دو نفر خلاف دستورالعمل ابلاغی نبوده است، گفت: هر دو فردی که واکسن دریافت کرده بودند اگر چه در بخش اداری مشغول بکار هستند، اما جزو همکاران شبکه بهداشت و درمان محسوب می‌شوند که می‌توانستند واکسن دریافت کنند.

بابایی گفت: کادر بهداشت و درمان در اوایل اجرای طرح واکسیناسیون به دلیل برخی جوسازی‌های روانی از تزریق واکسن هراس داشتند به همین دلیل متقاضی تزریق واکسن گاهی کمتر از تعداد واکسن‌ها بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه گروه‌هایی که نیاز به تزریق واکسن دارند مشخص شده اند، افزود: هر دو فردی که در آمل واکسن کرونا دریافت کردند علاوه بر ارتباط فراوان با کادر درمان و بیمارستان بیماری زمینه‌ای هم داشتند.

وی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در مازندران گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال با واکسن‌های استرازنکا در حال انجام است و واکسن ایرانی نیز اواخر تیرماه امسال به چرخه واکسیناسیون عمومی افراد اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آزموده را آزمودن خطاست
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
منطق کله پاچه‌ای در انتخابات
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عیدی رمضان به جهانیان
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حاشیه‌ای‌که انتخابات را به سخره گرفت
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹