تاریخ انتشارجمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
کد مطلب : ۴۵۰۸۲۳
بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از ایمنا، در مرکز کلانشهر میلان، میدان بزرگی وجود دارد که روزانه ترددهای بسیاری از خیابان‌های اطراف آن صورت می‌گیرد. گروهی از معماران برجسته ایتالیایی به منظور افزایش جذابیت و کاربری این میدان طرحی به شهردار پیشنهاد داده‌اند که بر مبنای آن، قرار است پوششی سبز، برگرفته از درختان زیبای بومی سراسر میدان را فرا گیرد.
اجرای این طرح، نه تنها جذابیت چشم‌انداز منطقه را در نگاه شهروندان افزایش می دهد بلکه مزایای بسیاری نیز برای شهر به ارمغان خواهد آورد. جالب اینجاست که طراحان هیچ سخنی از تغییر سازه‌های پیرامون به میان نیاورده و در طراحی خود تنها بر میدان تمرکز کرده اند.
این میدان  که یک مرکز مهم عبور و مرور در شهر به شمار می‌رود، توسط نماهای نه چندان خوشایند مثل آسمان‌خراش‌های بتنی اطراف احاطه شده و همین امر، کاربری مرکز وسیع آن را به صفر رسانده است. به همین دلیل، معماران شرکت ایتالیایی LAD تصمیم گرفتند با سبزسازی هر چه بیشتر آن، روح دوباره‌ای به منطقه ببخشند. تا این زمان، هیچ گروه معماری داوطلبی توجه خود را به این میدان مهم معطوف نکرده بودند و این فضای عمومی بزرگ، همچنان بی‌استفاده باقی مانده بود.
 
در بازطراحی میدان، سراسر فضا را درختانی سبز فرا خواهد گرفت که در سطحی بالاتر از زمین معلق هستند. فضای زیرین میدان را نیز پیاده‌راه و فروشگاه‌های کوچکی در بر می‌گیرد که امکان خرید برای شهروندان را فراهم می‌آورد. سطحی شیب‌دار در چند نقطه از میدان تعبیه خواهد شد که امکان تردد راحت برای عابران پیاده به باغ بالایی و سطح زیرین آن را فراهم می‌آورد.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آزموده را آزمودن خطاست
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
منطق کله پاچه‌ای در انتخابات
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عیدی رمضان به جهانیان
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حاشیه‌ای‌که انتخابات را به سخره گرفت
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹