تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۴
کد مطلب : ۴۵۰۷۵۰
کاخ سفید می‌گوید که آمریکا و اسرائیل بر سر تشکیل کارگروه مشترک برای مقابله با پهپادها و موشک‌های ایرانی به توافق رسیده‌اند.
۰
plusresetminus
 توافق آمریکا و اسرائیل برای تشکیل کارگروه ضد ایرانی

به گزارش بلاغ، کاخ سفید در بیانیه‌ای ضمن اعلام دیدار «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی بایدن و «مئیر بن شبات» همتای صهیونیستی او در سفارت اسرائیل در واشنگتن گفت که «مسئولان آمریکایی و اسرائیلی بر سر تشکیل کارگروه به منظور مقابله با پهپادها و موشک‌های ایرانی به توافق رسیده‌اند».

در ادامه بیانیه کاخ سفید آمده است: «مقامات آمریکایی و اسرائیلی رفتارهای ایران در منطقه را یک «تهدید بزرگ» تلقی کرده‌اند».

کاخ سفید افزود: «دو طرف برای تمرکز روی تهدید فزاینده پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن ایرانی که در اختیار نمایندگان آن در خاورمیانه قرار می‌گیرند، کارگروه مشترک ایجاد کنند».

در ادامه بیانیه آمده که طرف آمریکایی همچنین طرف اسرائیلی را در جریان مذاکرات وین قرار داد و گفت که واشنگتن تمایل دارد با انجام رایزنی‌های نزدیک، اسرائیل را در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار دهد.

از سوی دیگر، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه شب به وقت تهران در سخنانی گفت که «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران «به‌منظور انجام رایزنی‌های بیشتر درباره ایران عازم خاورمیانه شده است».

ساکی افزود: «من فکر می‌کنم رابرت مالی در حال رفتن به منطقه یا اکنون آنجا است تا در دور دیگری از مذاکرات شرکت کند».
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آزموده را آزمودن خطاست
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
منطق کله پاچه‌ای در انتخابات
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عیدی رمضان به جهانیان
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حاشیه‌ای‌که انتخابات را به سخره گرفت
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹