تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۴۵۰۷۳۹
امام جمعه رامسر گفت: درست است که کرونا مخاطرات جدی دارد اما نباید شعائر دینی و فضائل اخلاقی در جامعه کم رنگ شود و نباید در شرایط سخت کنونی نیازمندان فراموش شوند.
۰
plusresetminus
نباید شعائر دینی و فضائل اخلاقی در جامعه کم رنگ شود
به گزارش بلاغ، حجت الاسلام حسین تقی پور در نشست ویدئو کنفرانسی شورای اقامه نماز و فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: جامعه بشری بیش از گذشته نیازمند معنویت و خداباوری در تمام شئون زندگی است.

وی افزود: کرونا درس های زیادی برای بشریت داشت و مهمترین پیام آن نزدیکی مرگ به انسان هاست و فاصله گذاری نه تنها با خطر حیات انسانی ضروری است بلکه فاصله گرفتن از معصیت و نفس اماره نیز یک مراقبت دائمی است.

امام‌ جمعه رامسر بیان کرد: نماز در ادارات باید جایگاه ویژه ای داشته باشد و بهترین جای هر اداره باید نمازخانه باشد و ندای ملکوتی اذان باید همواره طنین انداز باشد و نماز اول وقت نیز اولویت اصلی در ادارات باشد.

این مسئول تاکید کرد: درست است که کرونا مخاطرات جدی دارد اما نباید شعائر دینی و فضائل اخلاقی در جامعه کم رنگ شود و نباید در شرایط سخت کنونی نیازمندان فراموش شوند.

تقی پور افزود: کمک های مومنانه تدبیر عالی مقام معظم رهبری بود که در کنار طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نقطه امیدی برای همه دردمندان و نیازمندان شد.

وی گفت: خودخواهی و دور شدن از برکت زندگی و بسیاری از بلایا محصول دوری بشریت از خداوند و نماز که در واقع فرهنگ شکر گذاری از خداوند است.

امام جمعه رامسر تصریح کرد: نهادهای فرهنگی و تبلیغی در شرایط کنونی که کرونا یکه تازی می نماید با تولید آثار فاخر و توجه ویژه به ظرفیت فضای مجازی در حوزه دینی و نماز و روزه برنامه ریزی و اقدام کنند.

تقی پور به روسای ادارات گفت: رئیس هر اداره ای می تواند پیشتاز گسترش فرهنگ نماز اول وقت باشد و جلسات نیز طوری برنامه ریزی شود که به اذان ختم شود.

وی در پایان افزود: شب های قدر پیش رو فرصتی برای استغفار و تقرب به خدا و دعاهای قشنگ برای زندگی بهتر برای جامعه بشری است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آزموده را آزمودن خطاست
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
منطق کله پاچه‌ای در انتخابات
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عیدی رمضان به جهانیان
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حاشیه‌ای‌که انتخابات را به سخره گرفت
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹