تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۵۰۳۰۴
، با توجه به فرصت یک‌ماهه وزارت ارشاد برای اجرایی شدن پروژه پردیس سینمایی امید گفت: از شهردار و شورای شهرانتظار داریم که تا فرصت از دست نرفته در اجرای کار تسریع کنند.
۰
plusresetminus
فرصت یک‌ماهه وزارت ارشاد برای اجرای پروژه پردیس سینمایی امید نور
به گزارش بلاغ، در آبان ماه سال 98 با توافق بین شهرداری شهر نور و سازمان سینمایی کشور، قرار بود بیستمین پردیس سینمایی کشور (طرح سینمای امید) در شهر نور احداث شود، بنابراین در حضور مدیرکل ارشاد مازندران، نماینده وقت شهرستان، فرماندار، رئیس وقت شورای شهر تفاهم‌نامه‌ای به امضای شهردار و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور رسید.

در ادامه با برنامه ریزی انجام شده با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در اوایل دی‌ماه همان سال کلنگ احداث این پردیس سینمایی به زمین خورد و قرار بود در فروردین امسال تکمیل و به بهره برداری برسد اما برخی مشکلات از جمله نبود پیمانکار، شرایط اقتصادی و تغییرات قیمت ارز سبب شد تا این اتفاق نیکو با توجه به همه پیگیری‌های انجام شده تا کنون بی نتیجه بماند.

در روزهای اخیر با توجه به تاخیر در اجرایی شدن پروژه، وزارت ارشاد با تعیین زمان و فرصت برای آغاز عملیات اجرایی تاکید کرد در صورتی که در فرصت تعیین شده اقدام خاصی صورت نگیرد، مجوز پردیس سینمایی از شهرستان نور به شهرستان دیگری منتقل می‌شود.

این اتفاقات و زمزمه‌ها و احتمال پرکشیدن مجوز پردیس سینمایی امید از شهرستان نور سبب نگرانی دوست‌داران فرهنگ و هنر و شهروندان شد، رسانه‌ها و فضای مجازی نیز این مطالبه را پیگیری ‌کردند که در پی این مطالبات جلسه‌ای با حضورفرماندار