تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۴۵۰۱۹۳
بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از تسنیم، در بخشنامه علی وکیلی مدیر کل گمرک آمده است، پیرو بخشنامه 1545791 مورخ 1399/12/27 و در اجرای تبصره ذیل ماده 4 قانون مقررات صادرات و واردات، به پیوست نامه شماره 60/27607 مورخ 1400/1/18 دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه تصویب نامه شماره 155269/ت 59597 مورخ 99/12/26 هیئت محترم وزیران در خصوص واردات کالاهای اساسی ، ضروری و میوه توسط شرکت های تعاونی مرزنشینان و پیله وران از طریق بازارچه های آن استان جهت آگاهی و اقدام لازم ارسال می گردد.
یک- ترخیص کالاهای مذکور منوط به اخذ کلیه مجوزهای قانونی و مقرراتی بوده و حسب مورد صرفا از ارائه گواهی جی ام پی (GMP) برای عرضه در شبکه توزیع کشور معاف می باشد.
دو- واردات از محل مصوبه یاد شده خارج از سهمیه ارزی نامبردگان و با ارائه ثبت آماری معتبر و تایید منشاء ارز آن از سوی بانک مرکزی میسر می باشد. 
سه  - ارز حاصل از صادرات این رویه از محل صادرات سال های 97 الی 99 بوده و واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشینان به سایرپیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین مجاز می باشد.
بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل سایر مقررات و در اجرای تصویب نامه مذکور اقدامات قانونی لازم معمول و نسبت به حسن اجرای این بخشنامه تمهیدات مقتضی را اعمال نمایند. ضمنا این بخشنامه مروبط به فعالیت های اجرایی گمرکات مستقر در بازارچه های مرزی کشور بوده و برای سایر گمرکات محترم صرفا جهت اطلاع رسانی و نظارت کافی ابلاغ شده است.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحریم با تحریف نمی شکند
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
چرا دوگانه‌سازی برجامی؟!
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۶