کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

اصلاح قیمت تضمینی گندم به تعویق افتاد/انتقاد از عدم حضور دژپسند و نوبخت در نشست شورای قیمت‌گذاری

29 فروردين 1400 ساعت 10:16

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد در نشست شورای قیمت‌گذاری حاضر نبودند و این عدم حضور باعث شد تا به توافق نهایی در زمینه اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم دست پیدا نکنیم.


به گزارش بلاغ، منصورعلی زارعی کیاپی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در تشریح نشست شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته و در شورای اقتصاد قیمت گندم تعیین شده بود در این نشست به توافق نهایی در زمینه نرخ تضمینی این محصول دست پیدا نکردیم.

عضو ناضر مجلس در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی، ادامه داد: مقرر شد طی 4 روز آینده نشست دیگری تشکیل و در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم توافق نهایی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت گندم در سال زراعی جاری افزایش پیدا می‌کند، عنوان کرد: متاسفانه رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد در این نشست حاضر نبودند و این عدم حضور باعث شد تا به توافق نهایی در زمینه اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم دست پیدا نکنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها خرید تضمینی گندم بر اساس نرخ قبلی آغاز شده است، ادامه داد: قانون تصریح دارد که باید وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست شورای قیمت گذاری حاضر باشند نه نمایندگان آنها.

زارعی کیاپی با بیان اینکه تمامی اعضای شورا بر این موضوع تاکید دارند که باید نرخ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا کند، گفت: وزیر جهاد کشاورزی مسئولیت پیگیری لازم برای برگزاری و حضور تمامی اعضای شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی در نشست هفته آینده را برعهده دارد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 450186

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/450186/اصلاح-قیمت-تضمینی-گندم-تعویق-افتاد-انتقاد-عدم-حضور-دژپسند-نوبخت-نشست-شورای-قیمت-گذاری

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com