فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

آزادسازی 500 میلیاردی اراضی کشاورزی در بابل

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
کد مطلب : ۴۵۰۰۱۷
فرمانده انتظامی مازندران از آزاد سازی 40 هزار متر از اراضی کشاورزی به ارزشی بالغ بر 500 میلیارد ریال در شهرستان بابل خبر داد .
۰
plusresetminus
آزادسازی 500 میلیاردی اراضی کشاورزی در بابل
به گزارش بلاغ، سردار مرتضی میرزایی در گفت و گویی، اظهار کرد: در پی تغییر کاربری غیر قانونی و انجام ساخت و ساز در بخش قابل توجهی از زمین های کشاورزی در بخش مروزن آباد شهرستان بابل، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری نمایندگان جهاد کشاورزی آن شهرستان زمین های مورد نظر را شناسایی و در اقدامی عملیاتی دیوارکشی ها و ساختمان های احداث شده در این زمین ها تخریب شد.

میرزایی تصریح کرد: در این عملیات 40 هزار متر از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رهاسازی و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

این مسئول ارزش زمین های رها سازی شده از چنگ زمین خواران را برابر نظر کارشناسان بالغ بر 500 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این ارتباط 32 پرونده قضائی تشکیل و در اختیار مرجع قضائی گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

میرزایی با بیان این که زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف، تفکیک و فروش زمین و منابع طبیعی می کنند، از مردم خواست: قبل از خريد و یا اقدام به ساخت و ساز حتما از مراجع قانونی آن اقدام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحریم با تحریف نمی شکند
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
چرا دوگانه‌سازی برجامی؟!
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۶