تاریخ انتشارجمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۴۹۷۴۳
بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از ایسنا، کره شمالی از ژاپن بابت استفاده از واژه دریای ژاپن برای دریای شرقی بین شبه جزیره کره و ژاپن انتقاد و توکیو را به حمایت از یک جاه طلبی وحشیانه برای حمله به کره متهم کرده است.
به گزارش یونهاپ، اخیرا، سخنگوی فرماندهی آمریکا در هند-پاسیفیک در بیانیه خود و پس از پرتاب دو موشک بالستیک از سوی پیونگ یانگ از واژه دریای شرقی استفاده کرده بود. پس از اعتراض از سوی ژاپن، ارتش آمریکا این واژه را در بیانیه خود تغییر داد و از واژه دریای ژاپن استفاده کرد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد: چند روز قبل، یکی از معاون‌های دبیر کابینه ژاپن در نشست خبری خود تاکید کرد که دریای ژاپن تنها نام رسمی به رسمیت شناخته شده برای این منطقه بین ژاپن و شبه جزیره کره است و استفاده از واژه دریای شرقی نامناسب است.
این خبرگزاری در ادامه آورده است: مشخص است که این یک جاه طلبی وحشیانه برای حمله به کره است که نشان می‌دهد توکیو بار دیگر به دنبال مستعمره کردن تمامی کره و تحت کنترل در آوردن است است و در عین حال، ژاپن در حال توجیه تاریخچه و پیشینه تهاجم امپریالیستی خود به کره است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین ادامه داد، واژه دریای ژاپن یک اقدام مجرمانه است که بیانگر تاریخچه و سابقه استعمارگری امپریالیستی توکیو و نتیجه سیاست گسترش نظامی و هم معنی تهاجم امپریالیستی است.
این خبرگزاری همچنین گزارش کرد، ژاپن باید از تحریف تاریخ و گسترش سرزمین خود دست بردارد.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
در وین پیروزی را به شکست تبدیل نکنید!؟
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲
تولید در کشورمان نیازمند غبارروبی است
شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحلیل‌های غلط‌انداز صهیونیستی فریب‌مان ندهد
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲