تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
کد مطلب : ۴۴۹۷۳۰
بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از المیادین، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که ما در حال بررسی پیشنهاد ارائه شده در مورد حل و فصل مساله تبادل اسرا هستیم و طی ۴۸ ساعت آینده نتیجه خود را در این خصوص اعلام خواهیم کرد.
الحوثی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر تاکید کرد جدی بودن موضوع مبادله اسرا ملزم به ارائه اطلاعات مورد نیاز است تا بتوان بر اساس آن نحوه تکمیل این فرآیند را تعیین کرد.
وی در ادامه اعلام کرد که ما منتظر موافقت رسمی کشورهای متجاوز یعنی آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و همپیمانان این کشورها توسط صلیب سرخ جهانی هستیم.
به گفته رئیس کمیته مبادله اسرا در دولت صنعا، مبادله اسرا در سال گذشته میلادی میان دو طرف منجر به آزادی یک هزار و ۸۷ اسیر از ارتش و کمیته های مردمی یمن شد که ۶۷۰ تن آنان طی فرآیند شکل گرفته از سوی سازمان ملل و ۴۱۷ اسیر دیگر طی توافق های داخلی صورت گرفت.
یمن در اکتبر گذشته شاهد بزرگترین فرآیند تبادل اسرا میان نیروهای منصور هادی و ائتلاف متجاوز سعودی از یک سو و نیروهای مسلح یمن از سوی دیگر و همچنین آزادسازی یک هزار و ۵۶ نفر بوده است.
همچنین رئیس کمیته ملی امور اسیران دولت نجات ملی یمن روز چهارشنبه از آمادگی برای تبادل گسترده و کامل همه اسیران در صورت ابراز آمادگی طرف مقابل خبر داد.
مذاکرات تبادل زندانیان بین انصارالله و نیروهای متجاوز ائتلاف در دسامبر ۲۰۱۸ در استکهلم سوئد برگزار شد و در آن دو طرف توافق کردند که ۱۵ هزار اسیر را مبادله کنند، اما این موضوع با شکست مواجه شد.
پس از آن، مذاکرات مجدداً در امان پایتخت اردن برگزار و به آزادی حدود یک هزار و ۱۰۰ اسیر از هر دو طرف منجر شد، اما پس از آن تاکنون در زمینه اسیران دو طرف به جز ده‌ها مبادله کوچک که از طریق میانجیگری محلی و بدون دخالت خارجی و نیروهای ائتلاف در داخل یمن انجام شده، هیچ مبادله‌ای انجام نشده است.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
چهار سئوال از آقای رئیس جمهور
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
آقا سید حسن نگرانیم
دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
چرا رئیس جمهور باید محاکمه شود؟
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰