رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نور اعلام کرد

پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات به تاسیسات گردشگری

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
کد مطلب : ۴۴۹۶۰۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری شهرستان نور گفت: در مرحله اول 3.5 میلیارد تومان و در مرحله دوم ۶۰۰ میلیون تومان وام کارا کرونا به تاسیسات گردشگری در سال گذشته پرداخت شد.
۰
plusresetminus
پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات به تاسیسات گردشگری
علی سالاریان در گفت‌وگو  با خبرنگار بلاغ در خصوص پذیرش مسافر در ایام نوروز اظهار کرد: پذیرش مسافر در ایام نوروز بر اساس مصوبه ستاد کرونای کشور به تمامی واحدهای پذیرایی و اقامتی شهرستان  ابلاغ شد.
 
وی گفت:  تمامی تاسیسات گردشگری با  رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به پذیرش مسافر کردند که پس از ترک مسافر از هر واحد، آن واحد ضدعفونی و ۲۴ ساعت پذیرش مسافر در آن ممنوع است.
 
این مسئول با اشاره به بازدید روزانه و کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاسیسات زیر نظر اداره گردشگری یادآورشد: کلاس آموزشی برای مدیران تاسیسات گردشگری و مسافر پذیر به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی با همکاری اداره بهداشت و درمان شهرستان نور برگزار شد.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری شهرستان نور در خصوص عملکرد یکسال گذشته این اداره اظهار کرد: در خصوص تسهیلات بانکی، 10 نفر وام کرونا،یک وام پشتیبان ۵۰ میلیونی و ۱۲ میلیون وام کارا کرونا در حوزه صنایع‌دستی پرداخت شد.
 
وی با اشاره به تسهیلات بانکی در دو مرحله در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: در مرحله اول 3.5 میلیارد تومان و در مرحله دوم ۶۰۰ میلیون تومان وام کارا کرونا به تاسیسات گردشگری در سال گذشته پرداخت شد.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نور اظهارکرد: ۱۱ واحد اقامتی، ۷ دفتر سیاحتی گردشگری و خدمات مسافرتی و ۱۱ واحد پذیرایی در شهرستان نور وجود دارد که یک دفتر سیاحتی گردشگری و خدمات مسافرتی و سه واحد پذیرایی در شهرستان در سال ۹۹ به بهره برداری رسید.
 
این مسئول با اشاره به نمایشگاه‌های صنایع دستی در سال ۹۹ تصریح کرد: با توجه به بیماری کرونا آثار صنعتگران صنایع دستی با نام خودشان در نمایشگاه فجر، مسابقه ملی در تهران و نمایشگاه مجازی در سال ۹۹ به نمایش گذاشته شد که هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها معرفی آثار صنعتگران کشور و ایجاد بازار فروش برای صنعتگران بود.
 
سالاریان یادآور شد: برای تاسیسات گردشگری و اخذ موافقت اصولی سه پرونده از شهرستان به استان ارسال شد.
 
وی با اشاره به ۶ واحد تاسیسات گردشگری با پیشرفت فیزیکی ۲۵ تا ۹۰ درصد در شهرستان نور، خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری ظرفیت‌های خوبی در ساخت و افتتاح داشتیم.
 
وی در حوزه آموزش صنایع دستی در سال ۹۹ اظهار کرد: کلاس آموزش برای ۲۱ نفر در حوزه صنایع دستی و مهارت آموزی با همکاری اداره فنی حرفه‌ای و ۸ کارورز در حوزه گردشگری برگزار شد.
 
 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نور در پایان با قدردانی از همکاری نیروی انتظامی و اطلاعات عملیات سپاه شهرستان نور افزود: یگان حفاظت در حوزه میراث با همکاری نیروی انتظامی و سپاه شهرستان در سال گذشته موفق به کشف ۷ باند حفاری غیرمجاز و خرید و فروش اشیای تاریخی و دستگیری ۳۵ نفر شد که به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
چهار سئوال از آقای رئیس جمهور
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
آقا سید حسن نگرانیم
دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
چرا رئیس جمهور باید محاکمه شود؟
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰