تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
کد مطلب : ۴۴۹۵۹۹
بلاغ نیوز : بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران  غلامعباس ترکی دادستان سابق نظامی استان تهران در مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید نظامی‌استان تهران که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: برای من افتخار بود که حدود ۲۵ سال در خدمت دوستان بودم و تمامی همکاران من در تمام این سال‌ها تلاش‌های بسیاری انجام دادند.
وی ادامه داد: ارائه گزارش عملکرد هم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح به واسطه محرمانگی ملاحظاتی دارد. به طور قطع اقداماتی که توسط بنده انجام شد توسط آقای سراج به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود.

ترکی گفت: ما برای موفقیت آقای سراج و تمام مجموعه نیرو‌های مسلح تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌ها به خوبی انجام شود.
دادستان سابق نظامی استان تهران تصریح کرد: اعتماد مسئولان به بنده مهمترین سرمایه ام بود و از همین جهت از اعتماد مسئولان نیرو‌های مسلح تشکر میکنم همچینن از رئیس دستگاه قضا، دادستان کل کشور و تمامی معاونینی که از بنده و مجموعه سازمان قضایی نیرو‌های مسلح داشتند تشکر میکنم.
وی با اشاره به نیرو‌های مسلح گفت: فلسفه تشکیل سازمان قضایی نیرو‌های مسلح حفظ و صیانت از نیرو‌های مسلح است من تاکید می‌کنم که نیرو‌های مسلح ما سالم‌ترین و پاک‌ترین هستند و جرایم آن‌ها بسیار اندک است و عمده تخلفات آن‌ها تخطی از فعالیت نظامی و جرایم غیر عمدی است.
ترکی درباره سلامت نیرو‌های مسلح گفت: یکی سازوکار‌های دقیق، هم در جذب نیرو‌های مومن و هم بازرسی، حفاظت، عقیدتی سیاسی و اشراف کاملی که سازمان نیرو‌های مسلح دارد به همراه رسیدگی‌های قضایی این سلامت را تضمین کردند.

دادستان سابق نظامی استان تهران اظهار کرد: قانونگرایی و حرکت در ۴ چوب عدله مهمترین اقدام ما بود همچنین رعایت اصول حرفه‌ای به ویژه حفظ اسرار نیرو‌های مسلح در کنار حمایت قانونی از اقتدار نیرو‌های مسلح برای مقابله با اراذل و اوباش در سرلوحه برنامه‌های ما بوده است.
وی ادامه داد: اهتمام به کشف جرایم بصورت فعال، همکاری میان بخش‌های نیرو‌های مسلح و امنیتی جز برنامه‌های ما بوده است. هرکجا جرایم عمدی بوده است ما سختگیرانه وارد عمل شدیم.

ترکی درباره برنامه‌های تحولی گفت: به کارگیری نیرو‌های جوان و انقلابی در دادسرای نظامی از جمله مهمترین برنامه‌های ما بود. همچنین آموزش تخصصی قضات، افزایش نظارت بر ضابطان، ورود زود هنگام در حوزه حقوق عامه از جمله اقداماتی بودند که در دادسرای نظامی دنبال شد.
دادستان سابق نظامی استان تهران ادامه داد: هرکجا اتفاقی در تهران رخ داد دادستان‌های ما در کنار نیرو‌های پلیس حاضر شدند. پایش پرونده‌های مهم و ملی برنامه‌ای بود که ما آنرا دنبال کردیم.
وی با اشاره به پرونده سقوط هواپیما اوکراینی تصریح کرد: برای ۱۰ نفر از مقصران که در این زمینه دخیل بودند کیفرخواست انجام شد که در دادگاه نتیجه گیری‌های لازم گرفته می‌شود.
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
چهار سئوال از آقای رئیس جمهور
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
آقا سید حسن نگرانیم
دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
چرا رئیس جمهور باید محاکمه شود؟
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰