مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد

ذخیره‌سازی 318 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای مازندران

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۴۴۹۵۲۲
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: تاکنون بیش از 318 میلیون متر مکعب آب، پشت سد‌های استان ذخیره شده است.
۰
plusresetminus
ذخیره‌سازی 318 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای مازندران
محمد ابراهیم یخکشی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت آب‌های ذخیره شده پشت سدهای استان در آستانه فصل کشاورزی در مازندران، اظهار کرد: تاکنون بیش از 318 میلیون متر مکعب آب، پشت سد‌های استان ذخیره شده است.

وی افزود: میزان ذخیره‌سازی آب پشت سدهای استان تقریبا همچون سال گذشته است و تفاوت قابل ملاحظه‌ای نداشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، خاطرنشان کرد: سد شهید رجایی ساری با 151 میلیون و سد البرز با ۱40 میلیون متر مکعب بیشترین آبگیری را در بین سد‌های استان دارند.

یخکشی ادامه داد: آب پشت سدها نسبت به سال‌های قبل، ذخیره خوبی جمع شده است و باید در ادامه دید وضعیت هوا به لحاظ بارندگی‌ها چگونه خواهد بود.

وی در خصوص تعداد قابل ملاحظه حفر چاه در مازندران و آسیب‌های متاثر از این امر در بحث تامین آب، بیان کرد: امکان توسعه بهره برداری از آب زیرزمینی در مازندران دیگر وجود ندارد، در واقع امکان توسعه ظرفیت برای حفر چاه جدید دیگر وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، متذکر شد: البته در این راستا باید در خصوص چاه‌های قدیمی، تعیین تکلیف صورت بگیرد و قطعا بازرسان ما در خصوص حفر چاه غیرمجاز با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

یخکشی اذعان کرد: بر اساس مصوبه شورای حفاظت منابع آب مازندران،  مراجعه نکردن مالکان  این گونه چاه‌ها به منزله عدم نیاز آن‌ها به آب اختصاص داده شده و به تبعه آن از فرصت خدمات سهمیه سوخت و یا برقی کردن چاه  نیز محروم می شوند.

گفتنی است در حالی نزدیک به 90 هزار چاه مجاز در مازندران وجود دارد که بنا بر اعلام برخی منابع، تعداد چاه‌های غیرمجاز استان به بیش از 40 هزار حلقه چاه می‌رسد؛ این تعداد چاه در استان به راحتی بیش از 70 درصد از پتانسیل سالانه آب زیرزمینی استان را می‌بلعند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
در وین پیروزی را به شکست تبدیل نکنید!؟
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲
تولید در کشورمان نیازمند غبارروبی است
شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحلیل‌های غلط‌انداز صهیونیستی فریب‌مان ندهد
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲