تاریخ انتشارسه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۴۸۶۳۶
معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: بارش برف و باران از امشب در مازندران آغاز می شود و مردم از تردد غیرضرور خودداری کنند.
۰
plusresetminus
بارش برف و باران از امشب در مازندران/فعالان بخش کشاورزی و تولیدی هشدارها را جدی بگیرند
احمد اسدی در گفت و گو با بلاغ با اشاره به صاف و تا نیمه ابری بودن آسمان امروز در استان گفت: از اواخر امروز، با شمالی شدن جریان هوا، افزایش ابر، وزش باد شدید، کاهش محسوس دمای هوا و بارندگی در مناطق پایین دست آغاز می شود که در ارتفاعات بارش، بصورت برف است.

وی افزود: از فردا با تقویت جریانات شمالی، بارش مخلوط برف و باران در مناطق جلگه‌ای پیش بینی می‌شود که تا صبح پنج شنبه ادامه دارد.

معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه پنجشنبه و جمعه در غرب مازندران بارش پراکنده و در مناطق مرکزی و شرقی، آسمان نیمه ابری تا ابری خواهد بود گفت: شنبه و یکشنبه هفته آینده آسمان مازندران، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دمای هوا پیش بینی می‌شود.

این مسئول با هشدار درباره لغزندگی جاده‌ها و تاثیر سرما بر بخش کشاورزی گفت: با توجه به بارش برف و لغزندگی جاده ها، از تردد‌های غیرضروری و صعود به ارتفاعات و مناطق برفگیر پرهیز شود.

اسدی افزود: فعالان بخش کشاورزی و واحد‌های تولیدی به ویژه باغداران، مرغداران و گلخانه داران برای پیشگیری از سرمازدگی درختان و هدر رفت انرژی در واحد‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دریا تا امشب موج کوتاه دارد گفت: از امشب دریا مواج و متلاطم می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

به گفته معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران ، شبانه روز گذشته بلده و کجور با ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر و امیرآباد با ۱۳ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق مازندران بودند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بیشتر مخاطب کدام یک از بخش های سایت بلاغ هستید؟
اخبار مازندران
اجتماعی
اقتصادی
سیاسی
فرهنگی
ورزشی
عکس
فیلم
عدالت خود را در امیرالمومنین معنی کرد
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
حمایت از اقشار ضعیف دولت از شعار تا عمل
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
یمن، نمونه پیروزی مشت بر درفش
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰