تاریخ انتشارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
کد مطلب : ۴۴۸۵۵۲
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به گزارش ارائه شده سازمان ملل، افزود: مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان روبه افزایش است.
۰
plusresetminus
افزایش مصرف مواد مخدر در نوجوانان/ ۳ کشور اروپایی توزیع کننده ۵۰درصد مواد مخدر

به گزارش بلاغ، اسکندر مومنی ،دبیرکل ستاد مبارزه با مواد امروز در نشست خبری با اشاره  به رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر،بیان داشت: مقابله هدفمند براساس شواهد علمی انسجام در کار با آسیب شناسی،مقایلع هدفمند و ضربه زدن به بنیان اقتصادی قاچاقچیان ،ایجاد  ظرفیت درمان موثری و شیوه نوین درمانی از جمله این رویکردهاست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اکنون در دنیا ۳۰۰میلیون مصرف کننده مواد مخدر مستمر وجود دارد،گفت: ۳ کشور اروپایی به تنهایی ۵۰درصد توزیع مواد مخدر را برعهده دارند.
مومنی با اشاره به گزارش ارائه شده سازمان ملل،افزود:مصرف مواد مخدر در بین نوجوان،جوان روبه افزایش است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی در ستاد مبارزه با  مواد مخدر اقدامات پیشگیرانه است،تصریح کرد:اگر قانون مبارزه با مواد مخدر به روز و اصلاح شود ما ظرف ۳سال به صورت مشهود معتادان را ساماندهی خواهیم کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضربه اقتصادی ۱۲هزار میلیارد تومانی به بنیان مالی قاچاقچیان در ۱۰ماهه سال جاری یادآور شد:بیش از ۷۰درصد موضوع معتادان متجاهر در کشور ساماندهی شده و در سال آینده ۹۰ در صد معتادان ساماندهی می شوند.

مومنی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس ،ابراز داشت:۴۰هزار مدرسه در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند و رشد شیوع مواد مخدر در دانش آموزان متوقف شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بیشتر مخاطب کدام یک از بخش های سایت بلاغ هستید؟
اخبار مازندران
اجتماعی
اقتصادی
سیاسی
فرهنگی
ورزشی
عکس
فیلم
پربيننده ترين
عدالت خود را در امیرالمومنین معنی کرد
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
حمایت از اقشار ضعیف دولت از شعار تا عمل
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
یمن، نمونه پیروزی مشت بر درفش
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰