مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:

ایستادگی مردان و زنان مقابل منافقان در حماسه 6 بهمن آمل مثال‌زدنی بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
کد مطلب : ۴۴۷۵۱۰
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران خواستار تبیین و بازخوانی حماسه عظیم تاریخی مردم آمل در سال 60 برای آیندگان شد و گفت: ایستادگی مردان و زنان مقابل منافقان در حماسه 6 بهمن آمل مثال‌زدنی بود
۰
plusresetminus
ایستادگی مردان و زنان مقابل منافقان در حماسه 6 بهمن آمل مثال‌زدنی بود
به گزارش بلاغ، سمیه قاسمی‌طوسی به مناسبت بهمن سالروز حماسه مردم آمل در تماس تلفنی با بازماندگان بانوی شهید طاهره هاشمی یکی از زنان شهیده حماسه 6 بهمن‌ماه 1360 در آمل اظهار کرد: در این حماسه شاهد ایستادگی مردان و زنان پای درخت نوپای انقلاب بودیم.

وی تصریح کرد: ششم بهمن روزی بود که مردان و زنان غیور آمل پای درخت نوپای انقلاب ایستادند و منافقان را بر سر جای خود نشاندند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: جای غرور و افتخار دارد که با گذشت 39 سال از حماسه مردم آمل، هنوز یاد و نام شهیدان این حماسه گرامی داشته می‌شود و مردم شهدای این حماسه را  فراموش نکردند.  

قاسمی‌طوسی گفت: مقابله شجاعانه مردان و زنان در مقابل منافقان در شرایطی که رزمندگان نیز در جبهه‌های نبرد مشغول دفاع از کیان کشور در مقابل دشمن بعثی بودند به قدری اهمیت داشت که هم بنیانگذار انقلاب حضرت اما خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری مدظله العالی و همچنین فرماندهان نظامی وقت بارها از آن یاد کردند و همین حکایت از ارزش کار مردم شریف آمل دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ضمن گرامیداشت یاد و نام تمام شهدای این واقعه، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت گفت: حضور توأم با بصیرت مردم اعم از زن و مرد در همه این فرازها، برگ‌های تاریخ معاصر را زرّین کرد و لازم است نام و یاد همه این عزیزان گرامی داشته شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اندوهی از عمق جان برای باب‌الحوائج
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۸
کاش هر روز، روز شهید بود
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
سکولارهای ایرانی و مرجعیت نجف
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰