تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
کد مطلب : ۴۴۷۴۷۲
تفاهم‌نامه ساخت10 هزار واحد مسکن برای محرومان در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به امضای رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی(ره) رسید.
۰
plusresetminus
بنیاد مستضعفان و کمیته امداد ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث می‌کنند

به گزارش بلاغ، رئیس‌بنیاد مستضعفان در مراسم امضای تفاهم نامه دو جانبه میان بنیاد مستضعفان و کمیته امداد برای احداث ۱۰هزار واحد مسکن محرومان گفت: توانمند‌سازی محرومان در دو بعد اشتغال و تامین مسکن از اهمیت زیادی برخوردار است و همکاری و هم افزایی نهاد‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در تحقق اهداف توانمند‌سازی داشته باشد. بنیاد مستضعفان و کمیته امداد در چند سال گذشته قدم‌های بزرگی در این جهت برداشته‌اند که در آینده با نگاه مثبت دو نهاد تقویت می‌شود.

حمایت ۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان
از پروژه احداث مسکن محرومان

به گزارش بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح با اشاره به توافق سه جانبه بنیاد، بهزیستی و بنیاد مسکن برای ساخت ۱۴ هزار واحد برای خانواده‌های دو معلول و بالاتر افزود: نزدیک به ۱۰ هزار واحد تاکنون به واجدین شرایط تحویل شده است و سه هزار واحد نیز در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است. با این تفاهم نامه تمام خانواده‌های دو معلول و بالاتر دارای خانه می‌شوند.
فتاح با اشاره به کمک ۲۳۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای رهن و اجاره مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ادامه داد: تامین رهن و اجاره این عزیزان یک راهکار موقت است و امروز با همکاری این دو نهاد حمایتی ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار جمعیت ظرف مدت دو سال آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم زمان بندی دقیق و تحویل به موقع واحد‌های احداثی اظهارداشت: تمام این واحد‌ها باید در زمان مقرر تحویل واجدین شرایط شود و از مقاومت لازم برخوردار باشد. بنیاد تلاش می‌کند، تعهد ۵۰۰ میلیارد تومانی خود را طبق قرارداد، دقیق و کامل انجام دهد. با وجود اینکه تعهد بنیاد مستضعفان به صورت نقدیست، اما این توانایی وجود دارد که برخی مواد اولیه مانند سیمان مورد نیاز واحد‌ها را هم به صورت رایگان تامین نماید. همچنین بنیاد اگر زمین مناسب از دید کارشناسان برای احداث این واحد‌ها در اختیار داشته باشد قطعاً مضایقه نخواهد کرد.
رئیس‌بنیاد مستضعفان با اشاره سخت شدن شرایط معیشتی اقشار محروم در شرایط اقتصادی و کرونایی فعلی گفت: به گفته امام(ره)این انقلاب متعلق به محرومان و مستضعفان است و در چنین شرایطی بنیاد مستضعفان خالصانه با توجه به وظیفه ذاتی خود و با تمام توان در خدمت حمایت از اقشار محروم است.

کمک 730 میلیارد تومانی بنیاد
به معیشت مددجویان کمیته امداد

رئیس‌کمیته امداد نیز در این مراسم از حمایت‌های بنیاد مستضعفان از مددجویان کمیته امداد در بحران کرونا تقدیر کرد و گفت: بنیاد بیش از ۷۳۰ میلیارد تومان برای کمک به وضعیت معیشتی مددجویان کمیته امداد تخصیص داده است که در این شرایط اقتصادی رقم قابل توجهی است و نقش چشمگیری در بهبود وضعیت مددجویان کمیته در شرایط سخت کرونایی داشت.
مرتضی بختیاری با بیان اینکه این واحد‌های مسکونی در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخته خواهد شد، افزود: واحد‌های احداث شده با اولویت ایتام، خانواده‌های روستایی و سه نفره به بالا تحویل مددجویان خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين