تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۴۴۷۲۶۵
رئيس انجمن برنج‌فروشان مازندران گفت: تعطیلی‌های مکرر بازار و محدودیت‌های کرونایی فعالیت‌ صنفی رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها موجب رکود معاملات بازار برنج در مازندران شده است.
۰
plusresetminus
کرونا بازار برنج‌فروشان را راکد کرد/تازه‌ترین قیمت برنج مازندران در بازار
 عباس پورباقری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت بازار برنج در مازندران اظهار کرد: از یک سو، حقیقتا با آن زحمتی که برنج تولید می‌شود و قیمت فعلی آن را در بازار در نظر بگیرید، این دو با هم همخوانی ندارند و واقعا قیمت برنج در برابر زحمتی که کشاورز برای تولید آن متحمل می‌شود، قابل قیاس نیست و از سویی دیگر، در حال حاضر قیمت برنج برای مصرف کننده گران است و خیلی‌ها قدرت خریدشان طی سال جاری، کاهش یافته است.

وی افزود: طی ماه‌های اخیر و با توجه به تعطیلی مکرر بازار، وضعیت فروش برنج و میزان معاملات کسبه این صنف، در رکود و کسادی به سر می‌برد و زیاد تعریفی ندارد.

رئیس انجمن برنج‌فروشان مازندران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، به دلیل کاهش تقاضا، قیمت برنج به نسبت قبل تا حدود کاهش پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه برنج فروشان شهرستان فریدونکنار ادامه داد: جدا از تعطیلی بازار، منع و محدودیت فعالیت کاری رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها و آشپزخانه‌ها، تاثیر بسزایی در کاهش خرید و فروش برنج داشته است.

پورباقری در خصوص تازه‌ترین قیمت‌های برنج در بازار مازندران، گفت: قیمت هر کیلو برنج پر محصول نظیر شیرودی و ندا حدود 21 هزار و 500 تومان، فجر حدود 22 هزار تومان و قیمت هر کیلو برنج طارم بین 25 تا 26 هزار تومان است.

وی اعلام کرد: قیمت هر کیلو برنج کشت دوم در بازار بین 28 تا 30 هزار تومان است و طرفداران خاص خودش را دارد.

گفتنی است استان مازندران با حدود 214 هزار هکتار سطح زیرکشت اول، حدود 110 هزار هکتار کشت دوم و رتون و با تولید سالیانه حدود یک میلیون و 420 هزار تن شلتوک، تقریبا سهمی 45 درصدی از تولید برنج کشور را دارا است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بیشتر مخاطب کدام یک از بخش های سایت بلاغ هستید؟
اخبار مازندران
اجتماعی
اقتصادی
سیاسی
فرهنگی
ورزشی
عکس
فیلم
پربيننده ترين
عدالت خود را در امیرالمومنین معنی کرد
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
حمایت از اقشار ضعیف دولت از شعار تا عمل
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
یمن، نمونه پیروزی مشت بر درفش
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰