کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

معاون وزیر بهداشت:

مسافران هرچه زودتر مازندران را ترک کنند/ورودی‌های استان خوب مدیریت نشد

27 دی 1399 ساعت 9:26

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت مازندران با توجه به قرمز کرونایی همچنان نگران کننده است، گفت: از مسافران تقاضا داریم که هرچه زودتر مازندران را ترک کنند زیرا شرایط این استان مهیای میزبانی نیست.


به گزارش بلاغ، قاسم جان بابایی در بازدید از بیمارستان قائم شهر با بیان اینکه پیک سوم ابتلا به کووید ۱۹ در مازندران با تاخیر بود به همین دلیل بیشتر خود را نشان داد، اظهار کرد: ترخیص بیماران از مراکز درمانی مازندران در حال افزایش است.

وی بیان کرد: تعداد بیماران سرپایی هم در مراکز درمانی و بیمارستان‌های مازندران روند رو به کاهش دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیش از هزار و 300 بیمار اکنون در مراکز درمانی مازندران بستری هستند، گفت: نتایج آزمایش یک سوم این افراد به صورت قطعی مثبت است.

جان بابایی موثر ترین اقدام در مدیریت بیماری کرونا را رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی عنوان کرد و افزود: هر تجمع که در آن فاصله‌ها از حد متعارف خارج شود حتی اگر افراد ماسک به صورت داشته باشند خطرناک است.
 
وی با انتقاد از هجوم مسافران به مازندران در تعطیلات آخر هفته، تصریح کرد: ای کاش ورودی های استان بهتر مدیریت میشد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پیک سوم مازندران با تأخیر رخ داد، اظهار کرد: این مسئله سبب شد تا عملاً بیماری خود را بیشتر نشان دهد اما در حال حاضر میزان ترخیص از مراکز درمانی استان روبه افزایش بوده و این علامت خوبی است.

وی مؤثرترین اقدام برای مهار و کنترل بیماری کرونا را فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد و گفت: این مسئله در جلسات و حتی در خانواده و یا تجمعات باید رعایت شود.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 447249

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/447249/مسافران-هرچه-زودتر-مازندران-ترک-کنند-ورودی-های-استان-خوب-مدیریت-نشد

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com