تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
کد مطلب : ۴۴۷۲۰۵
بلاغ نیوز: *بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها و سایت‌ها منتشر می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمشرق، ابوذر گوهری، فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: درحالی‌که استیضاح ترامپ در دستور کار مجلس نمایندگان آمریکا قرارگرفته و برخی جمهوری‌خواهان نیز با آن موافقت کردند به نظر می‌رسد اکثریت مردم آمریکا تمایلی به استیضاح مجدد ترامپ ندارند. بر اساس نظرسنجی انجام‌شده در ایالت‌های حساس و تأثیرگذار (swing states) ۶۰ درصد مردم با اقدام پلوسی و استیضاح ترامپ مخالفند. ۷۷ درصد مردم اولویت کنگره را مقابله با کرونا می‌دانند و ۷۴ درصد نیز اقدام مجلس نمایندگان را سیاسی و باهدف جلوگیری از نامزدی مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده می‌دانند.
در این میان ۶۵ درصد نیز معتقدند اقدام دمکرات‌ها باعث تفرقه و شکاف در کشور خواهد شد و وقت و هزینه کشور را تلف خواهد کرد. نکته جالب آنکه ۸۰ درصد افرادی که به ترامپ رأی داده و ۷۶ درصد جمهوری‌خواهان اعلام کردند به نمایندگانی که به استیضاح ترامپ رأی بدهند، مجدداً رأی نخواهند داد. این مسئله سبب شده جمهوری‌خواهانی که حتی متمایل به استیضاح ترامپ هستند در مورد همراهی با دمکرات‌ها در این امر، تردید جدی داشته باشند و بیشتر ترجیح می‌دهند حیات سیاسی ترامپ به شکل طبیعی پایان یابد. نکته قابل‌توجه در این میان آنکه محبوبیت کلی کنگره آمریکا نزد مردم ۲۸ درصد و محبوبیت نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان صرفاً ۳۳ درصد است.


بلاغ نیوز: *بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها و سایت‌ها منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اندوهی از عمق جان برای باب‌الحوائج
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۸
کاش هر روز، روز شهید بود
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
سکولارهای ایرانی و مرجعیت نجف
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰