تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۴۴۷۱۶۷
دادستان فریدونکنار با اشاره به اینکه عدم کار صحیح مسئولان، فریدونکنار را به حالت قرمز کرونایی کشاند گفت: فرماندار باید توجه داشته باشد که اگر مصوبه‌ای در ستاد مقابله با کرونا تصویب می‌شود به آن عمل شود.
۰
plusresetminus
عدم کار صحیح مسئولان، فریدونکنار را به حالت قرمز کرونایی کشاند/فرماندار به مصوبات ستاد کرونا توجه کند
به گزارش بلاغ، علیرضا برخور طی جلسه‌ای که با حضور مسئولان فریدونکنار برگزار شد، اظهارکرد: سپاسگزار زحمات کادر درمانی و به‌ویژه نیروی انتظامی هستیم چراکه با تمام کمبودها درحال فعالیت هستند.
 
وی با اشاره به اینکه آمارها و شاخص‌ها باید با واقعیت تطابق داشته باشد، خاطرنشان کرد: فریدونکنار در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برد که اگر تمام مسئولان این شهرستان کار خود را به درستی انجام می‌دادند هم‌اکنون شاهد چنین وضعیتی نبودیم.

دادستان فریدونکنار تصریح کرد: آنچه که امروز مردم فریدونکنار به عنوان علت اصلی وضعیت قرمز بیماری کرونا تلقی می‌کنند ناکارآمدی مسئولان شهرستان است.

برخور تاکید کرد: متاسفانه در تمام کشور، مازندران و در بین ۳۰ شهر استان، فریدونکنار ازجمله پنج شهر وضعیت قرمز کرونایی است که نشان دهنده عدم کار صحیح است و البته از افرادی که در این راستا تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنم و کار آن‌ها نادیده گرفته نمی‌شود.

وی با انتقاد از مسئولان ادارات در ارائه گزارش تخلف، گفت: به غیر از اداره صمت هیچ اداره‌ای تاکنون گزارشی به ما ارائه نداده که نشان می‌دهد تخلف در حال انجام است اما مدیر چشم پوشی می‌کند.

دادستان فریدونکنار یادآورشد: مدیران نباید هیچ هراسی داشته باشند چراکه ما با هیچ کسی تعارف نداریم و بنابر قانون باید با متخلف برخورد صورت گیرد.

این مقام قضایی درخصوص ایست و بازرسی‌های موجود در سطح شهرستان اظهارکرد: این ایست و بازرسی‌ها به غیر از زحمت برای ماموران انتظامی و بسیج هیچ فایده‌ای ندارد چراکه بسیاری از افراد با در دست داشتن برگه تردد به راحتی وارد شهر می‌شوند.

برخور بر لزوم حفظ کرامت ماموران ایست و بازرسی تاکید و خاطرنشان کرد: آقای فرماندار باید توجه داشته باشد که اگر مصوبه‌ای در ستاد مقابله با کرونا تصویب می‌شود به آن عمل شود نه اینکه نیروی انتظامی برای پیدا کردن تغذیه برای ماموران ایست و بازرسی بین فرمانداری و شهرداری سرگردان شود.

دادستان فریدونکنار تصریح کرد: تجمع بسیار زیادی به صورت روزانه در بازار ماهی وجود دارد که تجمع این‌چنینی در فضای محدود عاملی برای شیوع بیماری و افزایش کرونا است.

وی افزود: اینکه مغازه‌ها را که تجمع زیادی هم ندارند تعطیل کنیم اما بازار پرنده و ماهی با این حجم افراد باز باشد منطقی نبوده و باید پیگیری شود.

برخور ادامه داد: همچنین مشاهده می‌شود که بیمارستان در تحویل جسد به خانواده متوفیان با تعلل عمل می‌کند که همین امر موجب می‌شود تعداد زیادی از خانواده‌های متوفی در مقابل بیمارستان تجمع کنند و می‌تواند تشدید بیماری را به همراه داشته باشد.

دادستان فریدونکنار گفت: بسیاری از اعضای ستاد کرونا خودشان قائل به تصمیمات گرفته شده نیستند و اگر مراسمی مانند تشییع جنازه یک فرد باشد در آنجا حضور پیدا می‌کنند که این امر بسیار نادرست بوده چراکه ما مسئولان زمانی که در یک جلسه حضور پیدا می‌کنیم در واقع از وقت مردم میزنیم و این صحیح نیست که جلسات بدون خروجی باشد.

وی با بیان اینکه باید نسبت به تعطیلی واحدهای صنفی و باشگاه‌های ورزشی اقدام جدی صورت گیرد اظهارکرد: برخی از باشگاه‌های ورزشی و همچنین قلیان‌سراها به‌صورت پنهانی درحال فعالیت هستند که نیاز است مدیران مربوطه دقت بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند.

برخور خاطرنشان کرد: نسبت به شهرک‌های ساحلی فریدونکنار هم نظارت کافی وجود ندارد که مسافران زیادی درحالی که اقامت دائم ندارند اما بدون درنظر گرفتن شرایط قرمز کرونایی فریدونکنار به این شهرستان سفر می‌کنند.

دادستان فریدونکنار با اشاره به اینکه برگزاری جلسات نمی‌تواند مشکلات را حل کند تصریح کرد: بنابر ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری، فعالیت هرگونه فروشگاه و مغازه تجاری چنانچه مضر و مخل سلامت شهروندان باشد ممنوع است.

وی ادامه داد: بنابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هر رفتار و هر اقدام که تهدید علیه سلامت و بهداشت عموم شهروندان باشد مجازات تا یک سال زندان را به همراه دارد.

برخورد گفت: بنابر ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی، هرگونه فک پلمب تا دو سال حبس به همراه دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱