هواداران ترامپ در خیابان‌ها رژه رفتند

آماده‌باش پنتاگون برای مقابله با شورش روز تحلیف

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
کد مطلب : ۴۴۷۰۴۹
«رایان مک‌کارتی» مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا می‌گوید «پنتاگون از تهدیدهای احتمالی آینده توسط تروریست‌های بالقوه در روزهای منتهی به مراسم تحلیف و از جمله خود روز این مراسم، آگاه است و در حال کار با نیروی انتظامی محلی و فدرال برای هماهنگی مقدمات امنیتی است». همزمان هواداران مسلح ترامپ در نیویورک و کالیفرنیا، رژه رفتند!
۰
plusresetminus
آماده‌باش پنتاگون برای مقابله با شورش روز تحلیف

به گزارش بلاغ، به گفته «رایان مک کارتی»، دست‌کم ۲۵ پرونده «تروریسم داخلی» در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا گشوده شده است. اسلحه‌های بلند، کوکتل مولوتوف، مواد منفجره و کابل در حمله به کنگره پیدا شده که بیان می‌کند نزدیک بوده «فاجعه‌ای سهمگین» رقم بخورد.

همزمان شهردار واشنگتن نیز طی نامه‌ای به سر‌پرست وزارت امنیت داخلی آمریکا خواستار افزایش و تمدید تدابیر امنیتی تا زمان تحلیف بایدن و حتی بعد از آن شد. به نوشته پایگاه خبری «یو.اس نیوز»، موریل بوزر در نامه‌ای که برای «چاد ولف»، سر‌پرست وزارت امنیت داخلی آمریکا نوشته عنوان کرده است: «ما شدیداً بر این باور هستیم که با توجه به آشوب، مجروحان و کشته‌شدگانی که در جریان یورش‌ها به کنگره شاهد بودیم، پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در ۲۰ ژانویه(اول بهمن) نیازمند یک تدبیر بسیار متفاوت‌تر نسبت به تحلیف‌های گذشته است». شهردار واشنگتن در این نامه خواستار اعلان وضعیتی «قبل از فاجعه» برای این شهر شد و همچنین مجوز کمک از سوی دولت فدرال را نیز صادر کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از «شور» شريعتي تا «شعور» مطهري
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰