تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
کد مطلب : ۴۴۷۰۲۰
قیمت انواع کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر و برنج در آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بین ۲۳ تا ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.
۰
plusresetminus
طی ۹ ماه سال جاری؛ قیمت اقلام اساسی تا ۱۲۰ درصد افزایش یافت
به گزارش بلاغ، بررسی وضعیت قیمت برخی از کالاهای اساسی طی ۹ ماه سال جاری نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک در آذر سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان بوده که در آذر امسال با ۹۸ درصد افزایش به ۲۴ هزار و ۴۵۹ تومان رسیده است.

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی نیز از هفت هزار و ۸۱۵ تومان در آذر ماه سال گذشته با ۱۲۰ درصد افزایش به ۱۷ هزار و ۱۹۲ تومان در آذر ماه امسال رسیده است.

برنج ایرانی از جمله برنج طارم و برنج‌هاشمی‌درجه یک نیز در یک سال گذشته در بازه زمانی آذر ۹۸ تا آذر ۹۹ به‌ترتیب ۴۶.۷ و ۴۶.۲ درصد افزایش قیمت داشته است.
قیمت هر کیلوگرم شکر سفید با ۶۷.۷ درصد افزایش قیمت از پنج هزار و ۶۴ تومان در آذر ۹۸ به هشت هزار و ۴۹۲ تومان در آذر امسال رسید.

قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه نیز با ۹۳.۱ درصد افزایش قیمت از ۱۲ هزار و ۷۳۶ تومان در آذر ۹۸ به ۲۴ هزار و ۵۸۹ تومان در آذر ۹۹ افزایش یافت.

در بازه زمانی مذکور قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله ۲۵.۴ درصد و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۳.۷ درصد افزایش یافته است. به شکلی که نرخ هر کیلوگرم گوشت گوساله از ۷۶ هزار و ۵۲۱ تومان در آذر پارسال به ۹۵ هزار و ۹۳۱ تومان در آذر امسال و هر کیلوگرم گوشت گوسفندی از ۸۹ هزار و ۳۰۹ تومان در آذر پارسال به ۱۱۰ هزار و ۴۷۳ تومان در آذر امسال رسید.

قیمت شکر بسته‌بندی نیز در آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳.۸ درصد افزایش قیمت داشته و از پنج هزار و ۵۰۹ تومان به هشت هزار و ۴۷۴ تومان رسیده است.

گفتنی است، قیمت کره پاستوریزه حیوانی 100 گرمی ‌از هشت هزار تومان به 10 هزار تومان و قیمت کره پاستوریزه حیوانی 50 گرمی ‌از 4100 تومان به پنج هزار تومان افزایش یافته است.

در همین رابطه علیرضا رستمی، مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با بیان اینکه قیمت‌‌گذاری کره به واحدهای تولیدی واگذار شده است، به خبرگزاری فارس گفت: بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلو چربی شیر از 500 هزار ریال به 600 هزار ریال افزایش یافته است و در حال حاضر و متناسب با هزینه‌های مترتب در تولید و عرضه و با توجه به نرخ چربی شیر، قیمت کره در بسته‌بندی‌های 100 گرمی‌حداکثر معادل یکصد هزار ریال در حال عرضه می‌باشد.
منبع : خبرگزاری مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱