جانشین سپاه ناحیه آمل اعلام کرد

شناسایی 20 هزار سفیرسلامت در آمل

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۴۴۶۹۴۹
جانشین سپاه ناحیه آمل گفت:از ۲۸۰ پایگاهی که در سطح محلات این شهرستان وجود دارد تاکنون ۲۵۷ پایگاه فعال شده و حدود ۲۰ هزار سفیر سلامت که در هر منزل یک نفر است شناسایی شد.
۰
plusresetminus
شناسایی 20 هزار سفیرسلامت در آمل
به گزارش بلاغ به نقل از سفیر هراز، مهدی فلاح گفت: طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یک طرح مشترک بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت می باشد.

وی ادامه داد: در این طرح پیش‌بینی شده که به کمک بسیجیان سطح شهر و شهرستان پای کار آمده و به کمک شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ، تیم های حمایتی و تیم‌های رصد و شناسایی را عازم تمامی منازل این شهرستان می کنیم و تمام خانواده‌ها را پوشش بدهیم.

فلاح به فعال شدن طرح شهید سلیمانی در آمل اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از ۲۸۰ پایگاهی که در سطح محلات این شهرستان وجود دارد تاکنون ۲۵۷ پایگاه فعال شده و حدود ۲۰ هزار سفیر سلامت که در هر منزل یک نفر است شناسایی شد. همچنین ۱۹ هزار و ۸۰۰ تیم رصد و شناسایی مشغول فعالیت هستند تا بتوانیم حدود ۱۳۰ هزار خانوار این شهرستان را غربالگری و شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که در هر خانه ، یک خانه سلامت ایجاد شود اظهار کرد: رصد و غربالگری به صورت بلوک بندی در سراسر شهرستان انجام می شود و به صورت مکرر و هر دو روز یکبار با خانواده‌هایی که در طی غربالگری شناسایی شدند ارتباط وجود دارد و بیماریابی انجام می شود. همچنین اسامی افراد مشکوک به کرونا را به شبکه بهداشت و مراکز جامع سلامت این شهرستان تحویل می‌دهیم تا ادامه روند وضعیت بیمار توسط بهداشت پیگیری و کارها و اقداماتی که باید انجام شود رو انجام دهیم.

فلاح به عملکرد تیم های حمایتی در این طرح اشاره کرد و افزود: بعد از ان که افراد مبتلا به کرونا مشخص شدند و بیمار یابی انجام شد، بسیج با اهدای بسته های کمک معیشتی ، کمک های مالی جهت تهیه دارو و همچنین ضدعفونی و گندزدایی منازل افراد مبتلا به کرونا به کمک این خانواده خواهد شتافت.

وی در پایان گفت: اجرای این طرح به دلیل جلوگیری از شیوع مجدد کرونا می باشد و از کسانی که مشکوک به کرونا هستند درخواست می کنم که در منازل خود بمانند و در سطح جامعه حضور پیدا نکنند تا باعث شیوع بیماری کرونا نشوند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بیشتر مخاطب کدام یک از بخش های سایت بلاغ هستید؟
اخبار مازندران
اجتماعی
اقتصادی
سیاسی
فرهنگی
ورزشی
عکس
فیلم
پربيننده ترين
عدالت خود را در امیرالمومنین معنی کرد
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
حمایت از اقشار ضعیف دولت از شعار تا عمل
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
یمن، نمونه پیروزی مشت بر درفش
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰