یک روزنامه چاپ سرزمین‌های اشغالی با اذعان به توان بالای موشکی و راکتی حزب‌الله لبنان، نوشت که این گروه مقاومت، توانایی شلیک روزانه 4000 راکت و موشک در روز را دارد و توان موشکی حزب‌الله، از 95 درصد کشورها بیشتر است.
۰
plusresetminus
روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست: قدرت آتشبار زمین به زمین حزب‌الله از توان موشکی 95 درصد کشورها بیشتر است
به گزارش بلاغ، قدرت نظامی حزب‌الله لبنان به ویژه در زمینه موشکی همواره باعث هراس رژیم صهیونیستی شده است و مقامات و رسانه‌های این رژیم بارها به توان نظامی حزب‌الله اعتراف کرده‌اند. در این راستا، روزنامه «جروزالم پست» چاپ سرزمین‌های اشغالی، طی گزارشی، حزب‌الله لبنان را یک تهدید بزرگ برای رژیم صهیونیستی دانست و به توان بالای موشکی این گروه مقاومت اذعان کرد.

طبق گزارش فارس، این روزنامه در گزارش خود به قلم «ایلی بار-اون» سرهنگ بازنشسته ارتش صهیونیستی، نوشت: « حزب‌الله در هر جنگ پیش رو
 با اسرائیل، توانایی شلیک ۴۰۰۰ موشک و راکت دارد. در حالی که در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ کمتر از ۴۰۰۰ پرتابه شلیک کرد و قدرت آتشبار زمین به زمین حزب‌الله، از ۹۵ درصد ارتش‌های دنیا بیشتر است.»

طبق این گزارش، کارشناسان نظامی اسرائیلی می‌گویند که حزب‌الله در حال حاضر ده‌ها موشک با دقت اصابت بالا در اختیار دارد که به این گروه مقاومت این امکان را می‌دهد تا حملات دقیقی علیه مواضع ارتش اسرائیل یا نقاط استراتژیک انجام دهد.

«ایلی بار-اون» افزود: «حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، بارها تهدید کرده است که از موشک‌های دوربرد برای هدف قرار‌دادن نیروگاه اتمی دیمونا استفاده خواهد کرد و از میان بردن این تهدید، بالاترین اولویت اسرائیل است. ایران و حزب‌الله تلاش بسیاری برای ایجاد انبار موشک‌های نقطه‌زن انجام داده‌اند.»

این سرهنگ بازنشسته صهیونیستی همچنین نوشت، در جنگ سال ۲۰۰۶‌،که زرادخانه موشکی حزب‌الله به شدت ضعیف‌تر بود، موشک‌های حزب‌الله موجب آوارگی ۳۰۰ هزار ساکن سرزمین‌های اشغالی و کشته شدن ۴۳ شهروند و ۱۲ نیروی نظامی شد و هزاران نفر هم زخمی شدند و خسارات شدیدی به اماکن مختلف وارد آمد. اما اکنون طبق برخی تخمین‌ها، حزب‌الله بیش از 170 هزار موشک و راکت در اختیار دارد که برخی از آنها تا ۳۰۰ کیلومتر برد دارند و علاوه‌بر این، صدها پهپاد تهاجمی نیز در اختیار حزب‌الله است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
واقعیت‌های توافق ایران و چین
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
گره تحریم با واکسن ایرانی باز شد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
اردوغان، از صفر تا صد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
4200تومانی که اقتصاد را به فساد کشاند
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰