تاریخ انتشارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۴۴۴۳۲۶
وزارت دادگستری از عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیته راهبری شبکه بین نهادی استرداد دارایی‌های غرب آسیا و آسیای مرکزی خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از  روابط عمومی وزارت دادگستری، در نشست نمایندگان دولت های عضو شبکه منطقه ای استرداد دارایی های جرایم فساد در مناطق غرب آسیا و آسیای میانه که روزهای ۱۷ لغایت ۱۹ نوامبر سال جاری میلادی برگزار شد، دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار به عضویت کمیته راهبری شبکه منطقه ای استرداد دارایی های جرایم فساد در منطقه غرب آسیا و آسیای مرکزی (ARIN-WCA) پذیرفته شد.
اهمیت عضویت در این کمیته راهبری از آن روست که وظیفه نظارت بر مدیریت شبکه را برعهده داشته و می تواند به منظور توجه به مسایل مختلف قانون گذاری و رویه ای دولت های عضو شبکه ناظر بر استرداد دارایی های ناشی از جرایم فساد، کارگروه های مختلفی را تشکیل دهد.
شبکه منطقه ای استرداد دارایی های جرایم فساد به عنوان یک شبکه استرداد دارایی های ناشی از جرایم فساد در مناطق غرب آسیا و آسیای میانه به دنبال اجلاس ۲۴ و ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ میلادی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر ملل متحد تشکیل گردید و دارای ارتباطات مناسب در زمینه های استرداد دارایی های ناشی از جرایم فساد با دیگر شبکه های منطقه ای در سرتاسر دنیا است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چاه ویل "تجزیه" در انتظار آمریکا
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴