کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

قیمت جهانی نفت به مرز 50 دلار رسید

14 آذر 1399 ساعت 15:45

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازار جهانی انرژی حدود یک دلار افزایش یافت و به مرز 50 دلار در هر بشکه رسید.به گزارش بلاغ، به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت 49.68 دلار قیمت‌گذاری شده است که نسبت به روز گذشته 97 سنت رشد کرده است.
قیمت نفت آمریکا هم 88 سنت رشد کرد و به 46.52 دلار در هر بشکه رسید.
به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در معاملات شب گذشته 47.45 دلار به فروش رسیده است.
به گزارش رویترز، توافق شب گذشته اعضای اوپک برای تداوم کاهش عرضه نفت به بازار جهانی باعث شد تا در معاملات امروز به طور متوسط قیمت نفت حدود 2 درصد رشد کند و برای پنجمین هفته متوالی شاهد افزایش هفتگی قیمت طلای سیاه در جهان باشیم.
شب گذشته اعضای اوپک‌پلاس در حالی توافق کردند تا تولید نفت خود را فقط 500 هزار بشکه از ابتدای سال آینده افزایش دهند که با این توافق از عرضه میلیون‌ها بشکه نفت به بازار جهانی جلوگیری خواهد شد.
این تصمیم با هدف هماهنگ کردن عرضه با تقاضای نفت که به خاطر شیوع کرونا آسیب دیده انجام شده است البته این افزایش 500 هزار بشکه‌ای کمی با آنچه که انتظار می‌رفت متفاوت بود.
البته این توافق فقط برای ماه ژانویه بوده و هنوز کشورهای نفتی اوپک‌پلاس نتوانسته‌اند برای پس از ماه ژانویه سال 2021 با هم توافق کنند.
 


کد مطلب: 444229

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/444229/قیمت-جهانی-نفت-مرز-50-دلار-رسید

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com