تاریخ انتشارجمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۴۴۴۱۰۵
رئیس اداره شیلات بابلسر از صید بیش از 5 هزار تن ماهی کیلکا در دریای بابلسر خبر داد و گفت: باتوجه به رهاسازی بچه ماهی در سال‌های گذشته وضعیت صید امسال بهتر می‌شود.
۰
plusresetminus
صید بیش از 5 هزار تن ماهی کیلکا در دریای بابلسر/پیش‌بینی افزایش صید با رهاسازی بچه‌ماهی
قدرت‌الله دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهارکرد: از ابتدای فصل صید امسال که در تاریخ ۲۰ مهر آغاز شد تاکنون در چهار شرکت تعاونی پره بابلسر به میزان 46 تن ماهی از گونه‌های مختلف صید شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر صید ماهی در شرکت‌های تعاونی، 37 لنج صیادی به میزان پنج هزار و 195 تن با کیلکا ماهی صید کرده‌اند.

رئیس اداره شیلات بابلسر تصریح کرد: ماهیان صید شده در شرکت تعاونی پره اعم از ماهی سفید، کپور، کفال و سایر گونه‌ها بوده است.

دهقان یادآورشد: 280 نفر صیاد و سهم‌دار ثبتی در شرکت‌های تعاونی پره و حدود 400 نفر صیاد کیلکا ماهی در بابلسر مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: تاکنون میزان صید انجام شده نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با کاهش همراه بوده که علت اصلی آن صید غیرمجاز و آلودگی‌های اقلیمی دریا است.

رئیس اداره شیلات بابلسر افزود: از 37 کارخانه فرآوری محصولات شیلاتی مازندران تعداد 17 کارخانه در بابلسر مستقر است.

دهقان ادامه داد: بیشترین میزان صید با 80 درصد به ماهی کپور و 20 درصد باقیمانده به سایر گونه‌ها اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه زمان اصلی صید در ماه‌های پایانی فصل صید مانند بهمن و اسفند ماه صورت می‌گیرد اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش صید در پایان فصل صیادی باشیم.

رئیس اداره شیلات بابلسر خاطرنشان کرد: باتوجه به رهاسازی بچه ماهی در سال‌های گذشته وضعیت صید امسال بهتر می‌شود.

دهقان تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و 100 هزار قطعه بچه ماهی سفید در دریای بابلسر رهاسازی شده و امسال هم طی برنامه‌ریزی صورت گرفته چهار استخر به میزان یک میلیون و 700 هزار قطعه بچه ماهی رهاسازی می‌شود.

به گزارش بلاغ، مازندران دارای 54 شرکت تعاونی پره و 53 مرکز شیلد است که اگر تمامی این مراکز اقدام به تکثیر و رهاسازی بچه ماهی کنند شاهد افزیش میزان صید در سال های آینده خواهیم بود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵