تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۴۴۰۸۹
وزیر خارجه انگلیس از تداوم کمک و همکاری با ائتلاف ناتو با توجه به تهدیدات از جانب روسیه و چین خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«دومنیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه چهارشنبه خطاب به وزرای کشورهای خارجه عضو ناتو از تداوم همکاری لندن با این ائتلاف خبر داد.
به نوشته «وبگاه دولتی انگلیس»، راب با اعلام حمایت لندن ازاین ائتلاف گفت، افزایش اخیر ۲۴.۱ میلیارد پوندی هزینه‌های دفاعی انگلیس، موقعیت ما را به عنوان بزرگترین کمک کننده اروپا در ناتو تقویت می‌کند.
راب گفت:«ناتو موفق‌ترین ائتلاف در طول تاریخ و در زمانی است که دشمنان ما در فضا در برهه بین صلح و جنگ سرگرم عملیات هستند،مبادرت به حملات سایبری کرده و در رواج اطلاعات نادرست فعالیت می‌کنند.»
وزیر خارجه انگلیس در ادامه گفت: «انگلیس از تداوم همکاری با ناتو جهت مواجهه با تهدیدها و چالش‌های جدید حمایت می‌کند. این شامل پاسخگویی به نوآوری‌های فناوری، تهدیدات ناشی از جنگ سایبری و جنگ ترکیبی و نیاز به ترکیب ابزارهای سیاسی و نظامی  برای برخونرداری  از بزرگترین تاثیر است.»
 در این نشست مجازی اعضای ناتوهمچنین در مورد ادعای  افزایش حضور نظامی روسیه در اروپا، اهمیت کنترل موثر تسلیحات، تهدیدات از ناحیه چین، ماموریت آموزشی ناتو در افغانستان و تامین امنیت دریای سیاه گفت‌وگو کردند.
 ناتو  روز دوشنبه نیز درگزارشی اعلام کرد که این  ائتلاف باید درباره نحوه مقابله با چین و ظهور ارتش این کشور، جدی‌تر فکر کند. ناتو در گزارش خود گفته، روسیه همچنان در این دهه دشمن اصلی ناتو خواهد بود. یک دیپلمات ناتو در خصوص تهدید از سوی چین نیز گفت: «چین دیگر، آن شریک تجاری بی‌خطر که غرب زمانی به آن امیدوار بود نیست. این کشور، قدرت رو به رشد قرن ما است و ناتو باید با آن سازگار شود.»

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
آمریکا گرفتار چنگال تروریسم داخلی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
سقوط غول آمریکا از سریر قدرت به حضیض ذلت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱