تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۴۴۳۸۳۴
عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق تاکید کرد که حفظ حاکمیت عراق و پیگرد بقایای داعش نیازمند ماندن نظامیان اشغالگر آمریکایی در این کشور نیست و بلکه آنها خود ناقض حاکمیت عراق هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازعضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق تاکید کرد که حفظ حاکمیت عراق و پیگرد بقایای عناصر تروریست داعش، مستلزم ماندن نظامیان آمریکایی در عراق نیست.
«عامر الفایز» عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه تاکید کرد: «حضور آمریکا در عراق از زمان حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بغداد و ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس، ناقض حاکمیت عراق شده است».
وی تصریح کرد: «حفظ حاکمیت عراق و پیگرد بقایا عناصر تروریست داعش، مستلزم ماندن نظامیان آمریکایی در عراق نیست».
عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق ضمن تاکید بر توان نیروهای امنیتی کشورش برای کنترل امور امنیتی و حفظ امنیت گفت: «دولت باید فورا برای پایان دادن به حضور آمریکا در عراق و یکسره کردن این پرونده اقدام کند، زیرا ماندن آمریکایی‌ها ناقض حاکمیت عراق است و ماندن آنها توجیهی ندارد».
کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق روز یکشنبه خبر داد که  آمریکا مانع از این می‌شود که عراقی‌ها از شیوه‌های جدید برای تامین امنیت مرزهای کشورشان استفاده کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين