رئیس سازمان لیگ کشتی ایران گفت: نگفتم وزیر ورزش نمی‌خواهد مسابقات را برگزارکنیم، مسئول همه ما آقای وزیر است و وزارت ورزش ابلاغ کرده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات برگزار شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازعبدالمهدی نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار  در خصوص برگزاری مسابقات دور برگشت لیگ برتر کشتی اظهار داشت: روز اول مسابقات رضایت‌بخش بود، همه تیم‌ها با توان‌شان به مسابقات آمدند و خستگی‌مان در رفت. امروز یک مسابقه خیلی خوب از تیم سیناصنعت ایذه و فولاداکسین خوزستان دیدیم. 
وی افزود: باید لیگ کشتی را به صورت فنی نگاه کنیم. نباید سلیقه‌ای این مسابقات بررسی شوند. خیلی‌ها می‌گویند چرا در این زمان مسابقات را برگزار کرده‌اید. من چند دلیل می‌توانم بیاورم؛ اول اینکه ما در بهمن‌ماه جام تختی را داریم، دوم باید تصمیم بگیریم آیا می‌خواهیم جام باشگاه‌های جهان را برگزار کنیم یا خیر، سوم مسابقات آسیایی در اسفندماه برگزار می‌شود. فروردین و اردیبهشت سال آینده مسابقات انتخابی المپیک در پیش است. اگر بخواهیم فنی به کشتی نگاه کنیم این ورزش مثل فوتبال نیست و یک کشتی‌گیر در سال فقط یک یا دو بار می‌تواند به اوج برسد.کشتی‌گیران باید وزن کم کنند و به وزن مسابقه برسند و واقعاً کار سختی را در پیش دارند. 
نصیرزاده خاطرنشان کرد: ما از قبل برنامه‌مان را اعلام کردیم و تیم‌ها اردوی‌شان را برگزار کردند و کشتی‌گیران خارجی نیز جذب کردند. نمی‌توانستیم لیگ را تعطیل کنیم. نوع برگزاری مسابقات ما فرق می‌کند. در فوتبال قرنطینه وجود ندارد ولی ما کشتی‌گیران را چهار روز قبل از مسابقه قرنطینه می‌کنیم و امکان رفت و آمد برای‌شان وجود ندارد. به هر حال کرونا یک چالش است که تمام دنیا را در بر گرفته است و خیلی از کشتی‌گیران تمام درآمدشان از کشتی است مثل همین محسن مدهنی که امروز قراردادش را ثبت کردیم. 

رئیس سازمان لیگ کشتی ایران گفت: ما هم برای برگزاری این مسابقات به حد زیادی استرس داریم، امیدواریم هیچکس به این ویروس مبتلا نشود. هیچکس به اندازه معاونت وزارت بهداشت برای سلامت مردم دلش نمی‌سوزد و بهتر از ما به این موضوع مسلط است. قطعاً وزیر ورزش دلش از من بیشتر برای ورزش می‌سوزد و نگاهش به ورزش کلان است و یک دید ادراکی به موضوعات دارد. من نگفتم وزیر گفته که مسابقات را برگزار کنید بلکه گفته‌ام که مسئول همه ما آقای وزیر است و وزارت ورزش ابلاغ کرده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات برگزار شود.
وی در رابطه با انجام تست‌های دوپینگ در مسابقات لیگ عنوان کرد: مسئولین نادو در مسابقات حضور دارند و به تشخیص خودشان هر کسی را بخواهند تست می‌گیرند و در این خصوص باید با فدراسیون پزشکی ورزشی صحبت کنید. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين