تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۴۳۶۹۸
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه جهت مقابله با کرونا باید محدودیت‌ها بیشتر شود، گفت: هرچند محدودیت‌های اخیر بی‌تاثیر نبوده ولی در کنترل کرونا کمک چندانی نمی‌کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازحمید چوبینه درباره روز جهانی ایدز گفت: ویروس ایدز یکی از ویروس‌های خطرناکی است که از سالهای قبل دامن‌گیر بشریت شده و بسیاری از افراد در دنیا به این ویروس مبتلا شدند که البته در ایران و برخی از کشورهای دیگر این میزان پایین‌تر از سایر کشورهاست.
وی با بیان اینکه ایدز ویروسی است که از طرق مختلف امکان سرایت به دیگر افراد دارد، ادامه داد: به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی به ویژه در افراد متجاهر در بحث اعتیاد این ویروس امکان شیوع بیشتری پیدا می‌کند و در کانون‌های مختلفی که روابط غیر قابل کنترل در جامعه دارند ویروس ایدز گسترش پیدا می‌کند. همچنین انتقال از طریق خون و مادر به جنین صورت می‌گیرد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه روش‌های انتقال شناسایی شده و البته فراگیری که در ویروس‌هایی مانند کرونا وجود دارد در این ویروس نیست اما خطر آن می‌تواند چندین برابر ویروس کرونا باشد، عنوان کرد: ابتلا به این بیماری می‌تواند مهلک باشد و سیستم ایمنی افراد را در معرض آسیب قرار دهد. بر همین اساس در شهرداری تهران نیز اکثر افرادی که در هر زمینه‌ای بیمار باشند آمار و اطلاعات آنها در حوزه‌ درمان شهرداری شهر سالم قرار می‌گیرد. البته میزان ابتلا درباره ویروس ایدز در شهرداری بسیار ناچیز است و اگر هم مبتلایی وجود داشته باشد حمایت‌های درمانی در سیستم درمان شهر سالم انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرسالم اضافه کرد: برای روز جهانی ایدز برنامه‌های آموزشی در شهر سالم می‌تواند بهترین مورد برای پیشگیری از آن در شهرداری باشد. سازمان‌های مربوطه مانند وزارت بهداشت می‌توانند با کمک‌هایی که از سازمان‌ها و شرکت‌های مانند شهر سالم به دست می‌آورند، در این زمینه و بحث آموزش وارد شوند که این اقدام به صورت سالانه انجام می‌شود.
وی با هشدار فراموشی این بیماری و به حاشیه رفتن آن در دوران شیوع کرونا گفت: سال گذشته در یکی از شهرستان‌ها فضای وحشتناکی در افکار عمومی در رابطه به ویروس ایدز به وجود آمد که خوشبختانه آموزش در بعضی زمینه‌ها و دادن امکانات توانسته از شیوع بیشتر پیشگیری کند.
مدیرعامل شرکت شهرسالم با بیان اینکه بحث درباره مراقبت جنسی به یک تابو تبدیل شده، عنوان کرد: این مسأله کنترل ویروس ایدز را سخت‌تر می‌کند و افرادی که کنترلی در روابط جنسی ندارند بیشتر در معرض خطر هستند.
به گفته چوبینه واکسن این ویروس می‌تواند خطر ایجاد کند و داروی موثر قطعی هنوز کشف نشده است.
مدیرعامل شرکت شهرسالم در پایان درباره محدودیت‌ها و تعطیلی دو هفته‌ای تهران و تاثیرات آن طی این چند روز توضیح داد: این محدودیت‌ها کافی نیست و هنوز فضای شهر شلوغ و پرترافیک است و باید محدودیت‌ها بیشتر شود و اقدامات موثرتری انجام شود هرچند محدودیت‌ها بی‌تاثیر نبوده ولی در کنترل کمک چندانی نمی‌کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين