کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به 266 هزار نفر رسید

9 آذر 1399 ساعت 10:10

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک‌هزار و ۱۵۶ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز 266 هزار نفر عبور کرد.


به گزارش بلاغ به نقل ازطبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک‌هزار و ۱۵۶ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۶۶ هزار و ۱۴ نفر افزایش یافت.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۴۹ هزار و ۶۱۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۳ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۳۳ نفر رسید.
مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا قربانیان ویروس این ویروس در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۳ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۳۵۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۷۲ هزار و ۲۵۴ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۸ میلیون ۱۳۳ هزار و شش نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۲۶ هزار و ۱۰۳ نفر می‌رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۵۷۷ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۷۸۸ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۷۶۷ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۱۱۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۳۴ هزار و ۴۳۸ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۵۱۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۶۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۳۳۸ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۵۰ هزار و ۵۷۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۹ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۳۰ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۹ مورد ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۷۳۳ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۷۲ مورد ابتلا و ۱۷۲ هزار و ۶۳۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 443678

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/443678/جانز-هاپکینز-تلفات-کرونا-آمریکا-266-هزار-نفر-رسید

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com