تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۴۳۶۶۱
نخست وزیر اتیوپی اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور در ادامه جنگ با نیروهای منطقه نیمه خودمختار «تیگرای» در شمال اتیوپی، وارد مرکز این منطقه شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازنیروهای ارتش اتیوپی وارد مرکز منطقه نیمه خودمختار «تیگرای» در شمال این کشور شدند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «آبی احمد» نخست وزیر اتیوپی اعلام کرد: «نیروهای ارتش اتیوپی وارد شهر مکله مرکز منطقه تیگرای شدند و با احترام مردم این منطقه روبه‌رو شدند.»
در همین حال رئیس ستاد کل ارتش اتیوپی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره ادعا کرد که ارتش اتیوپی شهر مکله را به سیطره خود درآورده است.
ارتش اتیوپی، صبح امروز شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مراکز استراتژیک در اطراف شهر مکله را تحت کنترل خود در آورده است و این ارتش به زودی به مکله حمله خواهد کرد، به ویژه که نیروهای ارتش، از چندین محور مکله را تحت محاصره خود در آورده‌اند.
در این بیانیه آمده است که در جریان پیشروی به سوی شهر مکله، ارتش اتیوپی کنترل شهرهای حوازین، النجاشی، أدیقیه، مای مسنو و وقرو را کاملا در دست گرفته است و نیروهای جبهه آزادی‌بخش تیگرای دیگر کنترلی بر این شهرها ندارند.
«آبی احمد» نخست‌وزیر اتیوپی، دیروز (جمعه) با فرستادگان صلح آفریقا در چارچوب تلاش‌های منطقه برای توقف جنگ در تیگرای و سوق دادن آدیس آبابا برای گفت‌وگو با جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار، هرگونه دخالت خارجی در جنگ جاری در کشورش را رد کرد و گفت که با رهبران جبهه آزادی‌بخش تیگرای مذاکره‌ای نخواهد کرد و آنها چاره‌ای جز زمین گذاشتن اسلحه و تسلیم شدن ندارند.
درگیری ارتش اتیوپی و نیروهای اقلیم نیمه خودمختار «تیگرای» که از چهارم نوامبر جاری آغاز شده، همچنان ادامه دارد و تلاش سازمان ملل و مجامع بین‌المللی برای آتش‌بس تا کنون به جایی نرسیده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين