تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد مطلب : ۴۴۳۶۵۴
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوران کرونا با آموزش‌هایی که به والدین ارائه شد موفق شدیم فلوراید تراپی را در دو استان تهران و کرمان با کمک خانواده ها انجام دهیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ در نشست مشترک شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حضور محسن حاجی‌میرزایی و سعیدنمکی وزارت دو دستگاه، در سالن جلسات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اعضای شورای معاونان به تشریح و تبیین برنامه‌های آموزش ‌و پرورش پرداختند.
برنامه‌ها و موارد مطرح ‌شده توسط اعضای شورای معاونان به شرح زیر است:
حمیدی: موفق به راه اندازی 4 کانال برای آموزش سلامت در شبکه شاد شده ایم
مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با همکاری مشترک و بین سازمانی دو دستگاه می توانیم به یک رابطه  برد_ برد برسیم که این متعلق به یک کشور و ملت است.
وی افزود: در دوره کرونا توانستیم دو واحد درسی بهداشت و سلامت را در لیست دروس دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قرار دهیم. همچنین برای ارتقای سطح دانش فرهنگیان، دوره های آموزش ضمن خدمت را ارائه کردیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی موفق به انتشار کتاب آموزش، بهداشت و سلامت برای دانش‌آموزان تمام رشته‌های تحصیلی در پایه دوازدهم شدیم و برای بازنگری کتاب های دوره ابتدایی برای آموزش سلامت و بهداشت در این دوره جایگاه ویژه ای قائل شدیم.
حمیدی گفت: در خصوص تولید محتوا در کانال شاد، موفق به راه اندازی 4 کانال برای آموزش سلامت، ایمنی، محیط زیست و کنترل چاقی در شبکه شاد شده‌ایم، همچنین توانستیم بی‌ام‌ای bmi) 13) میلیون دانش آموز را در شاد ثبت کنیم.
وی اضافه کرد: در دوران کرونا با آموزش‌هایی که به والدین ارائه شد موفق شدیم  فلوراید تراپی را در دو استان تهران و کرمان با کمک خانواده ها انجام دهیم
ملکی: برنامه های درسی کارآمد و مطلوب می توانند انسان های سالم تربیت کنند
حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در مورد تدوین آموزش‌های بهداشتی در کتب درسی، گفت: برنامه‌های درسی کارآمد و مطلوب می توانند انسان‌های سالم تربیت کنند و برعکس هر قدر دانش‌آموزان از سلامت بیشتری برخوردار باشند بهره برداری و یادگیری در درس بیشتر خواهد بود.
وی ادامه داد: ان‌شاءالله در چند ماه آینده راهنمای برنامه‌های درسی تحولی را طبق آنچه در سند تحول آمده است، ارائه خواهیم کرد که در این مسیر چند نکته مهم در مورد ارتقای سلامت روان، عاطفی، اجتماعی و جسمی مدنظر ما بوده است.
کمرئی: تمام برنامه‌های مدرسه بر سلامت و آموزش بهداشت در جامعه تأکید دارد
علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سعی بر این بوده است که در تمام دستورالعمل‌ها تأکید بر بهداشت و آموزش بهداشتی باشد؛ همچنین موفق به بارگذاری و نشر پیام‌ها و محتواهای تاثیرگذار در رابطه با آموزش نکات بهداشتی در شبکه های اجتماعی شده‌ایم. تمام آموزش‌های تلویزیونی و جلسات شورای معاونین و تمام برنامه‌های مدرسه به صورت مجازی، آموزش‌های ضمن خدمت و آموزش‌های مستقیم همه بر سلامت و آموزش بهداشت در جامعه تأکید داشت.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در زمان شیوع کرونا کرونا با همکاری 1300 واحد کارگاهی موفق به تهیه و تولید ماسک و موادی ضدعفونی  کننده کردیم. اگر چه این کارگاه های دانش‌آموزی در حال حاضر به دلیل رعایت پروتکل‌ها  متوقف شده‌اند ولی در زمان خودش کمک قابل توجهی به تولید ماسک و تولید مواد ضدعفونی در جامعه کرده بود.
کاظمی: با سامانه نماد می توانیم نمودار سلامت روان در استان، منطقه و شهرستان را ترسیم کنیم
علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان با سلامت جسمانی آنها به هم گره خورده و بخشی از سلامت روحی افراد به واسطه عدم تاب‌آوری افراد و آمادگی روحی برای رویارویی با مشکلات است که در این مورد موفق به انجام اقدامات موثری شده‌ایم.
کاظمی افزود: تمام زیرساخت‌های لازم برای سلامت روان و پیشگیری آنها در سامانه نماد پایه‌گذاری شده است، به کمک این سامانه می‌توانیم انواع نمودارهای سلامت روان و نیمرخ تمام نمودارهای سلامت روان در استان، منطقه و شهرستان را ترسیم کنیم. همچنین بیش از 170 محتوا در این زمینه تولید و بارگذاری شده و اطلاعات دقیق ویژه معلم و دانش‌آموزان و والدین طراحی و در سامانه قرار داده شده است. همچنین بسته ویژه خدمات مشاوره ای را در قالب سه طرح به کمک دانش آموزان و با نگاه آموزش همسالان در حال پیگیری هستیم.
حکیم زاده: آموزش خود مراقبتی و  سلامت برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و اولیای آنان مهم است
حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی اظهار کرد: در مدارس دوره ابتدایی و دوره پیش دبستانی یکی از نکات مهم، آموزش خود مراقبتی و  سلامت برای دانش‌آموزان و اولیا است که این آموزش‌ها در شبکه شاد یا به صورت حضوری در اختیار دانش‌آموزان و اولیا آنها قرار گرفت.
الهیار: در سراسر کشور  131 درمانگاه فرهنگیان داریم
علی الهیار ترکمن معاون منابع و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سراسر کشور  131 درمانگاه فرهنگیان داریم که این درمانگاه‌ها با توجه به مکان و نحوه ارائه خدمات به سه گروه تقسیم می شوند و انتظار داریم بتوانیم با کمک شما برای مناطقی که درمانگاه فرهنگیان ندارند. مجوزهای لازم را کسب کنیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين