تاریخ انتشارجمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۴۴۳۴۷۷
نماینده کاشمر در مجلس با بیان اینکه شفافیت ترمز فساد است و عدم شفافیت پدال گاز فساد، گفت: حداکثر یک درصد از رأی‌گیری‌های مجلس به علت مسائل امنیتی باید محرمانه باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار درباره طرح شفافیت آراء نمایندگان اظهار داشت: یکی از اهرم‌هایی که سبب می‌شود نمایندگان در مجلس و بحث‌ها و طرح‌ها و لوایح فعال تر شوند بحث شفافیت آراء نمایندگان است.
وی در خصوص آخرین جلسه صحن علنی مجلس در روز چهارشنبه (5 آذر ماه 99) اشاره و تأکید کرد: در جلسه روز چهارشنبه در برخی از پیشنهاد‌ات و طرح‌ها علی رغم این که بیش از 214 نماینده حضور داشتند اما 91 نماینده در رأی‌گیری مشارکت نمی‌کردند و فقط 117 نماینده مشارکت داشتند.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان سبب می‌شود که نمایندگان به جای راه رفتن در مجلس پای سیستم‌ها بنشینند و در رأی‌گیری‌ها مشارکت کنند و موکلان نیز ببینند نمایندگان در بحث‌ها، پیشنهاد‌ات، طرح‌ها و لوایح چگونه رأی می‌دهند و برای دور بعد تصمیم‌گیری کنند.
نیک‌بین بر این باور است که اجرای طرح شفافیت آراء نمایندگان سبب می‌شود که مجلس منظم‌تر شود و دیگر شاهد برخی تجمعات دو الی چند ده‌نفره در گوشه کنار پارلمان نباشیم و تمرکز بر روی مسائلی نیز هسته‌ای‌تر ‌می‌شود.
وی تأکید کرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان علی رغم تمرکز هرچه بیشتر نمایندگان بر روی مباحث مطروحه در صحن سبب می‌شود دقت و مطالعه نمایندگان نیز افزایش یابد.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما زمانی می‌توانیم دولت را به شفافیت بکشانیم که خودمان نیز به لحاظ آراء در یک اتاق شیشه‌ای زندگی کنیم. البته بنده قائل به این هستم که برخی از آراء ممکن است جنبه امنیتی و ملی داشته باشد و ممکن است که صلاح نباشد عمومی عیان شود، اما فقط یک درصد از آراء دارای این جنبه هستند و 99 درصد آراء نمایندگان می‌تواند علنی شود.
نیک بین با بیان این که شفافیت ترمز فساد است و عدم شفافیت پدال گاز فساد، خاطرنشان کرد: مجلسی می‌تواند دولت را شفاف کند که خودش هم شفاف شود و امیدواریم که این طرح در مجلس رأی بیاورد و البته 80 درصد نمایندگان با همین شعار به مجلس آمدند اما فکر می‌کنم بین 55 تا 60 درصد از نمایندگان به این طرح رأی بدهند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين