جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی از وزیر علوم خواستند به وظایف اصلی خود در راستای اجرای سند جامع علمی کشور و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پرداخته و عملکرد خود را به صورت شفاف به جامعه نخبگانی کشور، اعلام کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های تهران ضمن انتقاد از نامه اخیر وزیر علوم از وی خواستند به وظایف اصلی خود در راستای اجرای سند جامع علمی کشور و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پرداخته و عملکرد خود را به صورت شفاف به جامعه نخبگانی کشور، اعلام کند.
متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
 آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت عمومی، زیرساخت اصلیِ سعادت یک ملّت و پیشرفت یک کشور و در جمهوری اسلامی، حرکت به سمت آرمانها است. 
امام خامنه ای (مدظله العالی)
جناب آقای دکتر منصور غلامی
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
سلام علیکم
نامه غیرکارشناسانه شما به مقام معظم رهبری که اخیرا رسانه ای شده‌است، فراری رو به جلو نسبت به عملکرد ضعیف چند سال گذشته شما در قامت عضو هیئت امنا دانشگاه فرهنگیان و  وزارت علوم بود.
آقای وزیر بهتربود به جای اینکه برای دستگاه تعلیم و تربیت کشور نظر دهید، پاسخگوی عملکرد خود در قامت وزارت علوم باشید.
بر اساس گزارشات بین المللی و اظهارات معاونین خودتان متاسفانه در دوران وزارت جنابعالی، میزان سرعت رشد و تعداد تولیدات علمی کشور کاهش یافته است.
امروز بار ناکارآمدی عملکرد خود را مانند دیگر مسئولین دولت بی تدبیر، به دوش رهبری نیندازید. به رهبری نامه می‌زنید و علنا خلاف فرمایشات ایشان را در نامه ذکر می کنید.
رهبری عزیز فرمودند:
«البتّه گفته می‌شود که از بیرون کسانی را میگیرند، [ولی] آن یک عمل اضطراری است و در صورت ناچاری و اضطرار البتّه اشکال ندارد؛ علی‌الاصول هم یک کارِ درستی نیست؛ معلّمی یک حرفه‌ی فنّی است، یک کار هنری است؛ یادگرفتن لازم دارد؛ اینجا شما معلّمی را یاد می‌گیرید.»  ۱۹/۲/۹۷
جناب آقای وزیر در پایان انتظار می رود به جای این بی تدبیری‌ها به وظایف اصلی خود در راستای اجرای سند جامع علمی کشور و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پرداخته و عملکرد خود را به صورت شفاف به جامعه نخبگانی کشور، اعلام نمایید.
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های:
علوم پزشکی ایران
صنعت هواپیمایی
شهید شمسی پور
آزاد اسلامی واحد تهران شمال
صنعت نفت
آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
شهید رجائی
مالک اشتر
مذاهب اسلامی
علوم بهزیستی و توانبخشی
صدا و سیما
آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات
فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی
آزاد اسلامی سما کن
علوم پزشکی بقیه الله(عج)
علم و فرهنگ
روابط بین الملل وزارت امورخارجه
فرهنگیان تهران

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين